Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

TÜRKİYE NE ZAMAN YÜKSELİŞE GEÇSEK ÖNÜMÜZE TUZAKLAR DÖŞENİYOR!

TÜRKİYE NE ZAMAN YÜKSELİŞE GEÇSEK ÖNÜMÜZE TUZAKLAR DÖŞENİYOR!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun’da partisinin belediye başkan adayları tanıtım toplantısında konuştu.
 “Cumhuriyet tarihi boyunca Türkiye ne zaman yükselişe geçmişse, ne zaman kendine büyük hedefler belirleyip, oraya doğru yürümeye başlamışsa önüne hep tuzaklar döşenmiştir. Kimileri bilerek, kimileri bilmeyerek, içimizdeki gafillerden bazıları da bu oyunda figüranlık yapmıştır” dedi.
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, saat 14.45’te uçakla Samsun’un Çarşamba Havalimanı’na geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Hayati Yazıcı, Çiğdem Karaaslan, Samsun Valisi Osman Kaymak ile Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin karşıladı.
Erdoğan, ardından toplantının yapılacağı Yaşar Doğu Spor Salonu’na geçti.
Önce salon dışındaki partililere seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart yerel seçimlerine fazla bir zaman kalmadığını belirterek, “31 Mart’a kadar kapı kapı inşallah dolaşacağız.
Bütün akran, akraba, ahbap, yar, yaren ne varsa hepsine ulaşacağız. Ve inşallah 31 Mart akşamı sizlerle birlikte bir demokrasi mutluluğunu yaşayacağız. Rabia’mızı güçlendireceğiz. ‘Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet’ diyeceğiz ve yola böyle devam edeceğiz.
Ama bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız. Hep birlikte Türkiye olacağız. Bizi bölemeyecek ve birbirimizden ayıramayacaklar. Çünkü biz birbirimizi Allah için seviyoruz” dedi.
SAMSUN TÜRKÜSÜ DİZELERİNİ OKUDU
Ardından tezahürat ve alkışlar eşliğinde salona giren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partililere seslendi.
Karşısında Samsun’u vatan kılan fethin serdarı Melik Danişmend Gazi’nin emanetine sahip çıkan bir kadro gördüğünü anlatan Erdoğan, “Bu salonda İstiklal Harbimizin ilk adımını coşkuyla karşılayan Kuvayı Milliye ruhunu görüyorum.
Bu salonda 15 Temmuz’da sokakları darbecilere dar eden kahramanların cesaretini görüyorum.
Bu salonda üstte gök çökmedikçe, altta yer yarılmadıkça birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi, istikrarımızı korumaya ant içmiş Cumhur İttifakı’nın dirayetini görüyorum.
Ne diyor o meşhur Samsun türküsünde; ‘Kara kara kazanlar, kara yazı yazanlar, cennet yüzü görmesin aramızı bozanlar.’ Evet, biz de ‘Aramızı bozanlar, cennet yüzü görmesin’ diyoruz.
Buradan, kurulduğu günden beri Samsun teşkilatımız bünyesinde görev yapmış, partimize, şehrimize, ülkemize, demokrasimize hizmet etmiş tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum.
Aday tanıtım toplantımızın, partimiz ve Samsun için hayırlara vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyorum.
Samsun’un bu seçimlerde de tercihini hizmet siyasetinden, gönül belediyesinden yana kullanacağına inanıyorum.
AK Parti kadroları bu seçimlerde Samsun’da daha çok koşturacak, daha çok çalışacak, daha çok insana ulaşacak ve inşallah bir kez daha partimizin bayrağını zirvede dalgalandıracaktır” diye konuştu.
‘HEP BERABER DÜŞMANI SEVİNDİRMEYELİM’
Merhum şair Cemal Safi’nin şiirini seslendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Hem millet hem de AK partililer olarak, birlik ve beraberlik içinde, düşmanı sevindirmeyelim.
İnsaf ederek, aydınlık geleceğimizi hep beraber inşa edeceğiz.
Kişisel hesaplarını şehrinin, partisinin ve ülkesinin üzerinde tutan kişi, bilin ki davasının değil, enaniyetinin emrindedir.
Biz yolumuza, şehrine ve ülkesine hizmet için yola çıkan; işte bu salondaki gibi dava erleriyle devam edeceğiz.
Cumhur İttifakı’yla kurduğumuz gönül birliğini inşallah hep birlikte yüceltecek, hep birlikte zafere taşıyacağız.
Gençler ben de sizlerle gurur duyuyorum. Samsun, 31 Mart’ta belediyelerde bu ak kadroya rekor bir oyla destek veriyor muyuz?
Samsun, 31 Mart’ta sandıkları patlatıyor muyuz? Samsun, gönül belediyeciliğinin zaferi için 31 Mart’a kadar gece gündüz çalışıyor muyuz?
Maşallah, işte benim görmek istediğim Samsun budur.”
Köksal ÖNER
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ