Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

AHMET ALTIN İLE SÖZLEŞME YENİLEDİ

‘BİZ BUNDAN MUTLULUK DUYUYORUZ’

AHMET ALTIN İLE SÖZLEŞME YENİLEDİ

AHMET ALTIN İLE SÖZLEŞME YENİLEDİ

Sezonun ikinci yarısı için Antalya’da kamp yapan Yılport Samsunspor’un Genel Menajer Mustafa Aztopal,” Kalecimiz Ahmet Altın ile bir yıllık sözleşmeyi yeniledik” dedi.

‘BİZ BUNDAN MUTLULUK DUYUYORUZ’
İmza töreni öncesi konuşan Genel Menajer Mustafa Aztopal, “Ahmet’in sözleşmesini kulüp çalışanlarının oy birliği ile uzatıyoruz. Çünkü çok karakterli, kişilikli, takıma ağabeylik ve liderlik yapan değerli bir oyuncumuz.

Sahadaki büyük performansının yanı sıra saha dışındaki kişiliği ve karakteri ile de bizlerle beraber olan kardeşimiz. D

olayısıyla bu unsurların tümü bir araya geldiğinde Ahmet Altın ile sözleşmesini bir sene daha uzatmaya karar verdik ve bunu kendisiyle paylaştık. Kendisi de bu kararımıza katıldı ve bizimle sözleşmesini 1 sene daha uzatıyor.

Biz bundan mutluluk duyuyoruz. Kendisinin takımımıza hem saha içerisinde hem de saha dışında çok büyük katkılar sunacağına inanıyoruz. O yüzden onunla bugün bu sözleşmeyi uzatmaktan son derece mutluyuz” dedi.

‘PROFİLE SON DERECE UYGUN BİR KALECİ’
Ahmet Altın’ın değişen kaleci profillerine uygun olduğunu belirten Teknik Menajer Yücel Uyar, “Dünyada kaleci profilleri değişti. Ahmet’te bu profile son derece uygun bir kaleci.

Artık kalecilikte ayaklar çok öne çıktı. Geride oyun kurmada, rakip kontrataklarda, oyunu başlamada Ahmet bizim istediğimiz performansı şu anda veriyor. Uzun yıllar faydalanabileceğimiz bir kaleci. Karakteriyle, takımdaki liderliği ve ağabeyliği ile hiçbir zaman sıkıntımız olmadı.

Kendisinden sezon sonu sözleşmesi biteceği için biz uzatma ihtiyacı hissettik. Çünkü önümüzdeki yıl kaleci aramak istemiyoruz. Bu birliktelikten çok güzel sonuçların çıkacağını düşünüyorum” diye konuştu.

‘GÜVENLERİNİ BOŞA ÇIKARTMAYACAĞIM’
Yılport Samsunspor’u hep beraber Süper Lige taşıyacaklarını ifade eden kaleci Ahmet Altın ise, “Öncelikle bu projede yer almaktan dolayı çok mutluyum.

Bana güvenen başta hocalarım, yönetimdeki ağabeylerim, başkanımızın inşallah güvenlerini boşa çıkartmayacağım. İnşallah hep birlikte Yılport Samsunspor’u ait olduğu Süper Lige hep beraber taşıyacağız. Her iki tarafa da hayırlı olur” şeklinde konuştu.

Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ