Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

YILMAZ’DAN SAZ VE SES ÜSTADI BAHADIR’A VEFA

YILMAZ’DAN SAZ VE SES ÜSTADI BAHADIR’A VEFA

YILMAZ’DAN SAZ VE SES ÜSTADI BAHADIR’A VEFA

YILMAZ’DAN SAZ VE SES ÜSTADI BAHADIR’A VEFA

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, yıllarını sanata adayan saz ve ses üstadı Çetin Bahadır’ı ziyaret etti.

Samsun’un yetiştirdiği önemli ses ve saz sanatçılarından olan Çetin Bahadır, unutulmuyor. Sanata hayatını adayan Samsunlu Çetin Bahadır, geçirdiği rahatsızlık sonrasında bir süre hastanede tedavi olduktan sonra sağlığına kavuştu.

ÖNEMLİ SANATÇILAR ARASINDA YER ALIYOR
Birçok ünlü sanatçının kendisinden övgüyle bahsettiği Bahadır,üç Cumhurbaşkanına da saz çalma fırsatı yakalayan ender sanatçılardan biri. Birçok eseri bulunan Bahadır, Samsun’un yetiştirdiği önemli sanatçılar arasında yer alıyor. Orhan Gencebay gibi önemli değerlerle aynı dönemde sanata başlayan Bahadır’ın rahatsızlığı nedeniyle AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, kendisini ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti. Hayatında birçok önemli anısı bulunan Çetin Bahadır, ziyaret sırasında gerçekleşen sohbette anılarını Yılmaz ile paylaştı.

 

‘DEĞERLERİMİZİN KIYMETİNİ BİLMELİYİZ’
Çetin Bahadır’ın Samsun’u yetiştirdiği en önemli sanatçılar arasında olduğunu belirten milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, hayatını sanata adayan önemli bir saz ve ses üstadının kent için, Türkiye için önemli bin kazanım olduğunu söyledi. Hayatında birçok önemli anısı bulunan, sanatla dopdolu, gelecek nesillere ışık tutacak bilgi birikimi ile Çetin Bahadır gibi sanatçıların değerinin her zaman bilinmesi gerektiğini ifade eden Yılmaz, “Bahadır, Türkiye’nin önemli sanatçıları Orhan Gencebay gibi değerlerle aynı dönemde müzik hayatına başladı. Yıllarını sanata adayan şuan hayatta olan Samsunumuzun değerli isimler, hepimizin baş tacı olması gerekli. Geçirdiği rahatsızlılığın ardından yeniden sağlığına kavuşan Bahadır üstadımızı ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Bizimle paylaştığı anıları çok önemli ve değerliydi. Kendisine sanat dolu uzun ömürler diliyoruz. Onların kalbimizde önemli yerleri vardır” dedi.

Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ