Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAŞKAN VURAL: HEDEFİMİZ VAR!

BAŞKAN VURAL: HEDEFİMİZ VAR!

BAŞKAN VURAL: HEDEFİMİZ VAR!

BAŞKAN VURAL: HEDEFİMİZ VAR!

Samsun İli Fakirleri Koruma Ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Adem Vural, “Bu günde Asarcık ilçesindeki Armutlu ilköğretim okulunu ziyaret ederek bir takım yardımlarda bulunduk” dedi.

Ayrıca okullarda tarımsal üretimle ilgili ne yapabiliriz konusunda proje hazırlığı içersinde olduklarını belirten Samsun İli Fakirleri Koruma Ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Adem Vural,”Bu konuda Ziraat Fakültesi bahçesindeki bitkileri hocaları ile çalışmamızı devam ettiriyoruz” dedi.

 

GELECEĞE YATIRIM YAPACAĞIZ’
Dünya bankasından hibe alabilmek için girişimlerde bulunacaklarını belirten Başkan Vural,” Bunlardan biri Asarcık Armutlu ilkokulu ve diğeri de ise Canik’te her hangi bir okul olmak üzere iki okulda proje uygulamalı eğitim düşünüyoruz. Tatbiki derneğimizin amacı ileride okuyamayıp başka mesleklerde öğretmemiz gerekir.

 

Ondan dolayı bu meslekler arasında tarımda var şu toprak tahlillerini yaptırdık. Sonuca göre bitkisel çeşit seçilecektir. Bu çalışmamız hızlı bir şekilde devam ediyor. Başta seracılık olmak üzere çilek, çiçekçilik,fidan yetiştirme meyvecilik gibi çeşitler üzerinde durulmaktadır “diye konuştu.

Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ