Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

OKUL’DA DOLU DOLU PROGRAM YAŞANDI

OKUL’DA DOLU DOLU PROGRAM YAŞANDI

Samsun’un Canik ilçesindeki Hasköy Cumhuriyet İlkokulunda açılan sergide milli kültürümüzün yansıtıldığı eşyaların yanı sıra geçmişte yapılan ve artık unutulmaya yüz tutmuş geleneksel yemeklerin yapılıp, misafirlere sunulduğu bir etkinlik düzenlendi.

 

Programa Canik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar, Şube Müdürü Bakiye Can Usta, Samsun Barosu Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı Avukat Hatice Sönmez Ateş, Türk Kızılay’ı Canik Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hatice Örs ,Samsun Büyükşehir Belediyesi Denetim İzleme Müdürü Mesut Şahin, Canik Kadın Girişimciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Filiz Yavuz, Bir Gülücük Her şeye Değer Topluluğu üyeleri ve Canik ilçesindeki Okul ve Kurum Müdürleri ve çok sayıda veli katıldı.

 

ÖĞRENCİLERİ GELECEĞE HAZIRLIYORUZ

Hasköy Cumhuriyet İlkokulu olarak, her yıl deşik etkinlikler düzenlediklerini hatırlatan Okul Müdürü Ümmet Öngör, “Buradaki asıl amacımız sağlıklı yaşam ve beslenme dostu okul projesi kapsamında tutum yatırım ve yerli malları haftası nedeniyle bir araya gelmiş bulunuyoruz. Öğrencilere ülkemizde üretilen ürünleri kullanmaları tavsiyesinde bulunuyoruz. Yerli Malı Haftası’nda Çocuklarımıza yerli malı kullanmanın faydalarını anlatmak için okulumuzda bu tür etkinlikleri düzenliyoruz. Bizler de çocuklarımıza tutumlu olmanın ve ülkemizde üretilen ürünleri kullanmanın faydalarıyla ilgili çalışmalar yapmalıyız. Çocuklarımız tutum konusunda eğitimlerini bu yaşlarda alırlarsa, inşallah israfın önüne geçeriz ”dedi.

 

EĞİTİME BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ

Okullarda yapılan etkililerin destekçisi olduklarını vurgulayan Canik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar,” İlçemizdeki okullarımızda düzenlenen bu faaliyetlerin İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak, yanlarındayız. Yanlarında olmaya devam edeceğiz. İlk önce eğitim ailede başlayıp, okulda devam eder. Bu nedenle öğretmenlerimizde geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizi topluma kazandırmak adına gayret edeceklerine inanıyorum. Yapılan resim yarışmasında dereceye giren öğrencilerimizi kutluyorum. Bu güzel programın hazırlanmasında emeği geçen okulun idarecileri ile öğretmenlerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

GÜZEL DAKİKALAR YAŞATTILAR

Çocukların aklında görsel olaraktan kalıcı olmasını hedefleyen İngilizce sağlıklı besinlerin tanıtıldığı bir sergi konferans salonunda yapılan resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. 2/A sınıfının hazırlamış olduğu Anadolu Ateşi Dans gösterisi davetlilere güzel dakikalar yaşattılar Milli Kültürümüz ve yöresel yemekler sergimiz açılmış olup davetlilere yöresel yemekler ikram edildi Çocukların Açtığı Mini Pazarla devam eden etkinlikte güzel yürekli öğrenciler isteği ile Pazardan toplanan gelir Lösemi Hastası çocuklarımızı sevindirmek için bir gülücük her şeye değer topluluğuna bağışlandı.

Köksal ÖNER

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ