Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

MAHİR YERLİKAYA AFİŞ SERGİSİ EĞİTİM FAKÜLTESİNDE AÇILDI

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) OMÜ Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü öğretim üyesi Mahir Yerlikaya’nın afiş çalışmalarından oluşan sergi Eğitim Fakültesi sergi salonunda açıldı.

 

Dr. Öğr. Üyesi Mahir Yerlikaya’nın geçmişten günümüze tasarladığı 32 afişten oluşan serginin açılışına Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Polat Şendurur ve davetlilerin yanı sıra Vezirköprü İmam Hatip Lisesi öğrencileri katıldı.

 

AFİŞLERİN GÖREVİ SADECE OKUTMAKTIR

Açılış konuşmasını yapan Dr. Öğr. Üyesi Mahir Yerlikaya, “Ağırlıklı olarak kültürel içeriğe sahip olan, 22 tanesi uygulanıp 10 tanesi sergi için tasarlanan, tiyatro kongre ve konser gibi afişlerin yer aldığı sergimize hepiniz hoş geldiniz. Afişlerin görevi sadece okutmaktır, bu sergide göreceğiniz afişler ile birlikte onlara yeni bir bakış açısıyla bakmanıza fırsat vermeyi amaçladık.” şeklinde konuştu.

 

ETKİNLİKLER EKSTRA ÖNEM TAŞIYOR

Sergi hakkında değerlendirmede bulunan Dr. Öğr. Üyesi Polat Şendurur ise “Hocalarımızın burada yaptığı etkinlikler ekstra önem taşıyor. Kendi uzmanlık alanında yaptıkları çalışmalarını paylaşıyor olmaları bizler için büyük bir kazanç. Afişlerin sanatsal ve teknik boyutlarının ön plana çıktığı sergiyi, şahsım adına bir ders niteliğinde önemli buluyorum.” ifadelerine yer verdi.

 

Mahir Yerlikaya Afiş Sergisi, 21 Aralık 2018 tarihine kadar Eğitim Fakültesi A Blok’da yer alan sergi salonunda sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

Köksal ÖNER

 

?????????????????????????????????????

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ