Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAŞKAN KILIÇ’TAN ENGELLİLERE ZİYARET

BAŞKAN KILIÇ’TAN ENGELLİLERE ZİYARET

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla ilçede engellilere hizmet veren kuruluşların temsilciliklerini ziyaret etti.

 

Dünya genelinde kutlanan Engelliler Günü, Bafra’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Görme Engelliler Derneği’ni, Türkiye Sakatlar Derneği Bafra Şubesi’ni, Bafra Ortopedik Özürlüler Derneği Genel Merkezi’ni ve Otizmle Yaşayan Aileler Derneği’ni ziyaret ederek dernek yöneticileri ve üyeleri ile bir araya geldi.

 

‘İSTİHDAMIYLA BİR BÜTÜN OLARAK ELE ALDIK’

Yaptığı ziyaretlerde konuşan Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, “Sorunların ve beklentilerin tümünün toplumsal sağduyu ve kararlılıkla aşılacağı gerçeğinden hareket edilirse, karşılıklı hoşgörü ve yardımlaşma ön planda tutulursa çözüme kavuşulacağına inanıyorum. Engelli haklarını, hukukuyla, eğitimiyle ve istihdamıyla bir bütün olarak ele aldık. Engelli vatandaşlarımıza tanınan haklar bir bağış, bir iyilik değil, onların insan olmalarından kaynaklanan doğal haklarıdır. Onları insanca yaşatacak ortamları hazırlamak, üretici olarak topluma kazandırmak, toplumların en önemli sorumluluklarındandır. Biz de Bafra Belediyesi olarak sorumluluğumuzun farkındayız “dedi.

‘BİRÇOK KONU KENDİLİĞİNDEN ÇÖZÜLECEKTİR’

Engelli vatandaşlar için gerekli bütün çalışmaları yapmaya gayret ettiklerini dile getiren Başkan Kılıç,” İlçemizde gerçekleştirdiğimiz tüm çalışmaları engellilerimizi de düşünerek yapıyoruz. Eksiklerimizi bir bir gidermeye gayret ediyoruz. Bu anlamda Atatürk Bulvarı’nda bulunan kaldırımlarımızda görme engellilerimiz için yön taşlarımız mevcut değildi. Ekiplerimiz hızla görme engelli yön taşlarımızı yapıyor. Toplum olarak herkes üzerine düşeni yaparsa sorun olarak karşımıza çıkan birçok konu kendiliğinden çözülecektir. Engellilerimizi senede bir gün değil, yılın her günü hatırlamak gerekmektedir. Çünkü hepimiz birer engelli adayıyız” şeklinde konuştu.

 

Engelli Derneklerinin Başkanları da birer konuşma yaparak günlük hayatta engellilerin yaşadıkları sorunları dile getirdiler, çözümü için destek istediler ve Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç’a yaptığı ziyaretlerinden dolayı memnuniyetlerini ifade ettiler.

Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ