Sönmezler Fırın
Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

OKUL VE DESTEK PROJESİ BAFRA’DA DA START VERDİ

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın çocuk ve gençlere yönelik hizmetler kapsamında, sosyal yönden de destek vermek amacıyla başlatılan “Okul ve Destek Projesi” Bafra’da da start verdi.

 

Proje Bafra Sosyal Hizmetler Merkez Müdürlüğünün tertip ettiği programda; Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Samsun Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Necmettin Aygün, Proje Koordinatörü Sibel Kılıç, Bafra Sosyal Hizmetler Merkez Müdürü Muzaffer Şahin ve Bafra 75’inci Yıl Huzurevi Müdürü. Hakan Zeren, aileler ve çocukların katılımı ile başlatıldı.

 

KITAP OKUMA ALIŞKANLIĞI ÖNEMLİ

Projenin amacı ile ilgili bilgi veren Bafra Sosyal Hizmetler Merkez Müdürü Muzaffer Şahin, “Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın ekonomik olarak destek verilen aile bireyleri olan çocuklarımızın gerek okuma alışkanlıkları gerekse becerilerini geliştirmek için kursların verilmesi, okul takip sistemi ile okul uyum ve eğitim sistemini değerlendirmek için başlatılmış bir projedi” dedi.

 

BAŞARI AİLE EĞTİMDEN GEÇER

Samsun Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Necmettin Aygün, “En kıymetli varlıklarımız olan çocuklarımızın donanımlı hale getirmek, ülkemizin güzel evlatları olmaları için bir çaba içerisindeyiz. Bu anlamda başlatılan “Okul ve Destek Projesi” karşılıklı iş birliği içeresinde başarılı olacağına inanıyorum. Bizleri yalnız bırakmayarak ev sahipliği yapan Bafra Belediye Başkanımız Sayın Hamit Kılıç’a verdiği destek için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

PROJE BİZİM İÇİM ÖNEMLİ

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç ise, “Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’mızın başlattığı “Okul ve Destek Projesi ”sinin Bafra’mıza hayırlı olmasını diliyorum. Devletimizin yanımızda olduğunu, yalnız olmadığımızı gösteren bu ve benzeri projelerde Bafra Belediyesi olarak her zaman destek vereceğiz. Belediyemizin de benzer amaç doğrultusunda hayata geçirdiği Bilgi ve Teknoloji evimizin sunduğu imkânlardan çocuklarımız ve gençlerimiz yararlanmakta. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın ve gençlerimizin her zaman yanındayız.” dedi.

 

Program sonunda çocuklara kitap hediye edildi ve Bafra Belediyesi Bilgi ve Teknoloji Evi ziyaret edildi.

Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ