Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

7’İNCİ UFKA YOLCULUK SAMSUN’DA TANITILDI

7’İNCİ UFKA YOLCULUK SAMSUN’DA TANITILDI

Samsun Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü’nün organizasyonuyla Samsun Öğretmenevinde Ufka Yolculuk 7’nci Bilgi ve Kültür Yarışması Tanıtım Toplantısını gerçekleştirildi.

 

İlkokul Kategorisinde Psikolog Semiha Bahadır‘ın yarışmamız için kaleme aldığı “Güzel Ahlak Yolculuğu”adlı kitap, Ortaokul Kategorisinde yine Psikolog Semiha Bahadır‘ın yarışmamız için kaleme aldığı “Erdemler Kampı” adlı kitabı ve Lise Kategorisinde İmam-ı Gazali’nin “İhya’u Ulumi’d-din” eserinden güzel ahlak konusunun işlendiği bölümlerden oluşan, günümüz Türkçesine uyarlanmış “Güzel Ahlak” adlı eser, yarışma kitabı olarak belirlendi.

 

‘GENÇLİK OLARAK TOPYEKÛN SAHALARDA OLACAĞIZ’

Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Muştu yarışma tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada; “Server Gençlik ve Spor Kulübü tarafından uluslararası çapta düzenlenen Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmalarının 7’ncisi, “Güzel Ahlak” konusuyla 1 Kasım 2018 itibariyle kayıtlara başladı. Samsun organizasyonunu proje ortağı olarak Samsun Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü gerçekleştirecek. Samsun genelinde yarışmamıza Çarşamba Belediyesi, Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yeşilyurt Demir Çelik Firması destek vermektedir. Yıldız Gençlik olarak topyekûn sahalarda olacağız. Peygamberimizin örnek alınması gereken davranışlarını ve güzel sözlerini bütün Samsun’a duyuracağız. Bu yarışmamıza destek veren herkese teşekkürlerimi sunarım’’ dedi.

UFKA YOLCULUK’TA HEDEF “GÜZEL AHLAK”

Bu seneki konusunu “Güzel Ahlak” olarak belirlendi. Doç. Dr. Selim Eren,‘’ Birey ve Toplum için Ahlak’’ konulu sunumlarıyla gerçekleşti. Samsun’da, Peygamber efendimizin güzel ahlakını anlatmaya ve yaşatmaya toplumun her kesime ilmek ilmek ulaşılması hedefleniyor. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmalarında bu sene de ödül olarak binlerce liralık para ödülü ve onlarca Umre dağıtacak. Türkiye geneli derece yapacaklara verilecek ödüllerin yanı sıra Samsun’da da derece yapacak ilk 10 kişi de ayrıca para ve altın ile ödüllendirilecek. Geçen senelerden farklı olarak bu sene “ilkokul Kategorisi, Ortaokul Kategorisi ve Lise Kategorisi” olarak toplamda 3 farklı kategoriden yarışmacılarımızın başvurabileceği Ufka Yolculuk 7’nci Bilgi ve Kültür Yarışmasında, sınavlar “Online Sınav ve Yazılı Sınav” olmak üzere iki aşamalı olarak yapılacak” diye konuştu.

 

KATEGORİLERE GÖRE YARIŞMA KİTAPLARI

17 Şubat 2019’da Online olarak gerçekleştirilecek olan sınavda, yarışmamıza kaydolan yarışmacıların 17 Mart 2019’da gerçekleştirilecek yazılı sınava girebilmek için 50 puan barajını aşmaları konuşunda ayrıca açıklamada bulunan Eren, ”Online sınava girmeyen veya 50 puan barajını aşamayan yarışmacılarımız Büyük ödüllere ulaşabilmek için yapılacak yazılı sınava girme hakkını kaybedecekler.20 yaş üzeri “Genç Kategorisi, Yetişkin Kategorisi ve İhtisas Kategorisi” yarışmacılarımıza ise şartnamesi önümüzdeki günlerde duyurulacak olan, farklı bir metotta yarışmamız yapılacaktır. Ufka Yolculuk 7’nci Bilgi ve Kültür Yarışmasında “Güzel Ahlak” konusu her kategori için hazırlanan farklı kitaplarda işlendik. Son başvurusu 16 Şubat 2019 tarihinde tamamlanacak olan Ufka Yolculuk 7’nci Bilgi ve Kültür Yarışmasına başvuruların yine www.ufkayolculuk.com internet sitesinden yapılacağı duyuruldu. Samsunluların geçen yıllarda olduğu gibi bu sene de yarışmaya büyük bir teveccüh göstermesi bekleniyor “dedi.

Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ