Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

VALİ OSMAN KAYMAK’IN ‘3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ’ MESAJI

VALİ OSMAN KAYMAK’IN ‘3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ’ MESAJI

Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında 3 Aralık tarihi, Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilmiştir.

 

Bu gün, tüm dünya da olduğu gibi ülkemizde de önemli bir kesimi oluşturan, gerek fiziksel gerek zihinsel açıdan özel gereksinimleri olan insanlara karşı sorumluluk bilincini hatırlatmak, farkındalığı arttırmak adına çok önemli bir gündür.

 

Ülkemizde, özel gereksinimi olan vatandaşlarımız için, engel durumlarına uygun olarak; eğitim, sağlık, ulaşım, iş imkânı ve sosyal aktivitelerden en etkin şekilde istifade etmelerini sağlamak, hayat kalitelerini arttırmak açısından önemli hizmetler verilmektedir. Anayasamızda ifade edildiği şekliyle sosyal bir hukuk devleti olmanın sorumluluğuyla hareket edilmektedir.

 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’mız çıkarılan yasalar çerçevesinde daha iyi hizmet verebilmek adına çalışmalarını yürütürken, toplumu oluşturan bireylerin de empati duygularını ön planda tutmaları, engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırabilmeleri adına duyarlı olmaları, engellerin aşılabilmesi açısından büyük önem arz etmektedir.

 

Bizimle aynı hayatı paylaşan ama aynı yaşam kolaylığına sahip olamayan engelli bireylere ve onların ailelerine karşı insanlık vazifemizi, sorumluluklarımızı hatırlatmak istiyorum. Unutulmamalıdır ki, her sağlıklı birey bir engelli adayıdır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm engelli vatandaşlarımızın yaşam kalitelerinin daha da arttığı bir hayatı aileleri ile beraber huzur içinde yaşayabilmelerini diliyorum.

 

Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ