Sönmezler Fırın
Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAŞKAN ŞAHİN ‘DEN YUSUF ZİYA YILMAZ’A SAMULAŞ İÇİN TEŞEKKÜR

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin Samsun Hafif Raylı sistemin 8.yılı kutlaması kapsamında bu toplu ulaşım sistemini Samsun’a kazandıran Samsun milletvekili ve Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’a teşekkür etti

BAŞKAN ŞAHİN ‘DEN YUSUF ZİYA YILMAZ’A SAMULAŞ İÇİN TEŞEKKÜR

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin Samsun Hafif Raylı sistemin 8.yılı kutlaması kapsamında bu toplu ulaşım sistemini Samsun’a kazandıran Samsun milletvekili ve Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’a teşekkür etti.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin yaptığı açıklamada ,“ Samsun Hafif Raylı sistemi 10 Ekim 2010 tarihinde Gar – Üniversite istasyonları arasında ilk seferine başlamıştı. Bu önemli hizmetin 8’inci yılına girdik. Samsun olarak 10 Ekim 2019 tarihinde hafif raylı sistem hattı faaliyete girişinin 8’inci Yılını kutlamış oluyoruz ”dedi.

‘DEVASAMIZI BÜYÜTMEYE DEVAM EDECEĞİZ ‘

SAMULAŞ A.Ş.’nin faaliyete girdiği 8’inci yıldayız ve Samsun hafif raylı sistem hattının bu geçen sürede 136 milyon insana hizmeti verdiğini vurgulayan Başkan Şahin,” Geçen 8 yıl içerisinde Büyükşehir Belediyemiz adına halkımıza toplu taşımacılık hizmeti veren Samulaş hizmet ağını günden güne geliştirerek büyüdü. 2010 yılında 16 km’de hizmet veren raylı sistem hattı bugün, yaklaşık 30 km’de güvenli ve konforlu toplu ulaşım hizmetine devam ediyor.

2019 yılı içerisinde hizmete alınacak kampüs hattı ile birlikte raylı sistem hattı uzunluğu 35 km’ye ulaşacaktır. Yapılacak yeni çalışma ve programlar raylı sistem ağımızı daha da genişleterek böyle çağdaş bir ulaşım aracının Samsun halkına uzun yıllar hizmet vermesini sağlayacağız. Bu devasa hizmeti Samsun halkımıza sunan Samsun Milletvekilimiz ve ayrıca benden önceki Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Yusuf Ziya Yılmaz’a teşekkür ediyorum.

Biz de bu anlamlı ve devasa hizmeti genişleterek, geliştirerek devam ettiriyoruz” diye konuştu.

Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ