Sönmezler Fırın
Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

İBRAHİM BÖLÜK: “EN BÜYÜK İSTİHDAMI TEKSTİL SAĞLIYOR”

Bafra BERRAK TEKSTİL Yönetim Kurulu başkanı İbrahim BÖLÜK, Türkiye’de istihdama en büyük katkıyı Tekstil Sektörünün verdiğini söyledi.

Bafra BERRAK TEKSTİL Yönetim Kurulu başkanı İbrahim BÖLÜK, Türkiye’de istihdama en büyük katkıyı Tekstil Sektörünün verdiğini söyledi.

Bafra BERRAK TEKSTİL Yönetim Kurulu başkanı İbrahim BÖLÜK:

 

“ Tekstil ülkemiz için çok önemli. Haliyle Bafra ilçemiz için de önem arz ediyor. Biz Berrak Tekstil olarak, yıllardır tekstile çok önem verdik. Bu konuda önemli deneyim ve tecrübeler kazandık.

İstihdama en çok katkı sağlayan sektör tekstildir. Ve tekstilin alt yapısını biz millet olarak çok iyi biliyoruz. Bu bizim genlerimizde var. Çalışanlarımızla, bize destek olan tüm birimler çok iyi biliyorlar. Biz ülke olarak, dünyada tekstili en iyi bilen milletiz.

Dünyanın en büyük markalarına ve ekonomisi en gelişmiş ülkelere tekstil ihracatı yapabilen bir ülke olduk. Onun için tekstili bırakmamak mecburiyetindeyiz. Çünkü nereye baksanız tekstili görürsünüz. Tekstili görmediğiniz dünyada hiçbir yer yoktur. Onun için biz Berrak Tekstil olarak bu gayretimize devam edeceğiz. “ dedi.

BÖLÜK: “ BAFRA’DA 160 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLADIK “

Bafra BERRAK TEKSTİL Yönetim Kurulu başkanı İbrahim BÖLÜK, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“ Biz Berrak Tekstil olarak bünyemizde 160 kişiye istihdam sağladık. Fabrikamız, ilk etapta bünyesinde 90 veya 100 kişi ile çalışıyordu. Fabrikamızı ek inşaat yaparak, daha da büyütüp en az 200 kişilik kapasiteye yükselttik. Rabbim daha büyüklerini, daha çok işçi çalıştıracağımız, istihdam oluşturacağımız işler yapmayı hepimize nasip eder inşallah “ dedi.

İBRAHİM BÖLÜK: “ SEKTÖR ZAYIFLARSA DEVLET ÇARKI DÖNMEZ “

Bafra BERRAK TEKSTİL Yönetim Kurulu başkanı İbrahim BÖLÜK, DOLARIN ve EURONUN bir anda patlamasının iş dünyasını zora soktuğunu da hatırlatarak,

“ Dışarıdan, Türkiye üzerinde yaptırım uygulamaya başladılar. Devletimiz aldığı tedbirlerle bunlarla mücadele ediyor. Vatandaş da direnmeye çalışıyor. İş hayatı, özel sektör yani biz Tekstilciler Türkiye’de ne kadar güçlü olursa Devlet o kadar güçlü olur. Zira özel sektör zayıfladığı an kesinlikle Devlet çarkı dönmez.

Çünkü vergiyi kim veriyor? Özel Sektör… Enerjiyi kim kullanıyor? Özel Sektör… Onun için Özel sektörün yani Tekstil dünyasının ayakta kalması lazım. Bu sektörün canlı olması lazım. Bu döviz kurunun dalgalanmasından özel sektör de geçici olarak etkileniyor. Ham maddelerin dövize endeksli olduğu ve ithalata dayalı ham maddeyi alıp bir kısmını ihraç ediyorsunuz, bir kısmını da iç pazara veriyorsunuz.

Dövizle aldığınız ürünü dışarı dövizle satıyorsunuz. Tabi ama orada da iş dünyasındakiler diyor ki, ‘ Bakın sizin paranızın değeri düştü döviz yükseldi ‘ bu bağlamda da fiyat düşürmeye çalışıyorlar. Ülkemiz ve biz tekstilciler bu tür sıkıntılarla karşı karşıyayız. Dövizle dışarıdan ham madde alan ve iç piyasaya çalışan tüm tekstil sektöründe sıkıntı var. Bunların bir şekilde çözülmesi lazım. “ ifadelerini kullandı.

BÖLÜK: “ SAĞDUYUMUZU KAYBETMEMELİYİZ “

Bafra BERRAK TEKSTİL Yönetim Kurulu başkanı İbrahim BÖLÜK;

“ Bu konuda her şeyi Devletimizden beklemememiz lazım. Zira Devletimiz canla başla bu oyunu bozmak için mücadele veriyor. Sivil Toplum Örgütleri de üzerine düşeni yapmaya çalışıyor. Ama sağduyumuzu da kaybetmememiz lazım. Çok önemli bakın, bu ülke ne yaparlarsa yapsınlar sağduyusunu kaybetmeyecek. Kaybedersek kesinlikle ne yaptığımızı bilemeyiz. Ve zayıf yerlerimizden bizleri kullanmaya çalışırlar. Buna alışmış Devletler var. Koltuk altında bizi tutmaya ve yakalamaya çalışan Devletlerin olduğunu bilelim. “ dedi.

BÖLÜK : “ GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE, EL BİRLİĞİ İLE, GÖNÜL BİRLİĞİ İLE LİDER BİR TÜRKİYE “

Bafra BERRAK TEKSTİL Yönetim Kurulu başkanı İbrahim BÖLÜK,

“ Türkiye’nin bu saatten sonra dostunu da düşmanını da iyi bilmesi lazım. Devletler arasında dostluk düşmanlıktan ziyade karşılıklı iyi ilişkilerle kazan –kazan ilişkisi ile denge kurmalı, inşallah bu alınacak tedbirlerle yeni dönemde böyle bir Türkiye, güçlü bir Türkiye, el birliği ile gönül birliği ile lider bir Türkiye olacaktır. “ ifadelerini kullandı.

BÖLÜK: “ KALİFİYE ELEMAN EKSİKLİĞİ YAŞANIYOR “

Bafra BERRAK TEKSTİL Yönetim Kurulu başkanı İbrahim BÖLÜK konuşmasının son bölümünde ise şu vurgulamaları yaptı:

“ Tekstil dünyasında kalifiye eleman eksikliği yaşanıyor. İlçemizde ve ilimizde tekstil ürünleri sanayinde yüzden fazla firma var. Ancak bu sektörde kalifiye eleman eksikliği yaşanıyor. Firmalar özellikle ‘ makinacı ‘ dalında kalifiye ve tecrübeli yetişmiş eleman sıkıntısı yaşıyor. Haliyle biz, BERRAK TEKSTİL olarak, bizim de konusunda uzman, yetişmiş, kalifiye elemana ihtiyacımız var. Bu kapsamda firmalar bir taraftan İŞKUR ve diğer Kurumlarla paslaşarak kalifiyeli eleman arayışlarını sürdürüyor. Kısacası Tekstil sektöründe kalifiye eleman sıkıntısı var. Bu sıkıntıyı mutlaka aşmak için çalışıyoruz. “ diye konuştu.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ