Sönmezler Fırın
Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAFRA BELEDİYESİ FİYAT FIRSATÇILIĞINA KARŞI TEYAKKUZDA

Bafra Belediyesi Zabıta ekipleri son günlerde gündeme gelen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da uyarlılarda bulunduğu stokçular ve fiyatlarda hileli yönlendirmelere karşı işi sıkı tutuyor.

BAFRA BELEDİYESİ FİYAT FIRSATÇILIĞINA KARŞI TEYAKKUZDA

Zabıta ekipleri şehir merkezinde bulunan market ve bakkallarda denetimlerde bulunarak, ürünlerin satış reyonunda farklı, kasada ise farklı fiyat uygulanıp uygulanmadığını inceledi.

ZABITA GÖZ AÇTIRMIYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın ürünlerde usulsüz fiyat artışlarıyla ilgili olarak belediyelere verdiği ‘işi sıkı tutun’ talimatının ardından, Bafra Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, denetimleri arttırdı. Bafra ilçesindeki süpermarketler başta olmak üzere alışveriş yerlerini kontrol eden zabıta ekipleri denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

İlçe genelinde denetimler sonucu tespit edilen fiyatlarda hileli yönlendirme yapanlar ve stokçular, Tüketicinin Korunması hakkında 6502 sayılı kanunun 6.maddesi gereğince işlem yapılacak. İlgili kanunun 78.maddesine göre idari yaptırımın Valilik tarafından yapılacağının altı çizildi. İlçede yapılan kontrollerde şimdiye kadar her hangi bir hileli fiyat uygulaması ile karşılaşmayan ekipler söz konusu denetimleri ilçe merkez ve dış mahalleler de sürdürecek.

‘İŞİMİZİ SIKI TUTUYORUZ’

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç,” Ülkemizin değişik yerlerinde üzülerek takip ettiğimiz fiyat ve stok kurnazlığına asla müsaade etmeyeceğiz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’ın “İşi sıkı tutun” talimatının ardından denetimlerimiz artarak devam ediyor. Vatandaşlarımızdan da bu konuda tespit ettikleri iş yerlerini ilgili iletişim noktalarımızdan bizlere bildirmelerini rica ediyoruz. Bafra’da vatandaşlarımız üzerinden haksız kazanç elde eden iş yerleri ile ilgili gerekli bütün hukuki işlem yapılacak ”dedi

Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ