Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAFRA ‘DA HAYVAN HAKLARI KORUMA GÜNÜNDE ANLAMLI ETKİNLİK

Bafra Belediyesi 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde düzenlediği etkinlikle, başta çocuklar olmak üzere çok sayıdaki katılımcı ile bir araya gelerek güzel anlar yaşadılar.

BAFRA ‘DA HAYVAN HAKLARI KORUMA GÜNÜNDE ANLAMLI ETKİNLİK

Bafra Belediye Başkan vekili Salih Helvacı, Bafra Belediye Başkan Yardımcıları Şaban Hüryaşar, Hüseyin Çamaş, Bafra Hayvan haklarını Koruma ve Eğitim Derneği yetkilileri, daire amirleri, anaokulu, ilköğretim okulu ve üniversite öğrencileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

‘TİTİZLİKLE ÇALIŞMAKTAYIZ’
Program da katılımcılara ve öğrencilere hayvanlar hakkında bilgiler veren Bafra Sokak hayvanları ve Rehabilitasyon Merkezi Veterineri Ümit Oğuz,” Bafra Belediyemiz bünyesinde 2013 yılından bu yana hizmet veren “Sokak hayvanları ve Rehabilitasyon Merkezi” 5 bin metrekare kapalı alan içinde çalışmalarını, 5199 sayılı hayvan hakları kanununu ilke edinip titizlikle sürdürmektedir.5 yıl içerisinde 3 binden fazla sokak köpeklerini kısırlaştırıp işlendikten sonra kendi bölgelerine salındığını söyledi. Türkiye genelinde sadece bir kaç şehirde olan sahipsiz olan sokak hayvanlarının mezarlığı, birimimiz sahasında bin metrekare alan içerisinde birerli bölümler olarak bulunmaktadır. Aldıkları ihbarlar neticesinde veya rutin kontroller çerçevesinde birimimize ulaşan yaralı yâda hasta ihbarlarımıza ekiplerimiz ivedi şekilde ulaşarak mücadele edildiğinin de altını çizerek, ön ve ilk müdahaleler yapıldıktan sonra eğer gerekiyorsa sevkleri, koordineli olarak çalıştığımız Samsun Büyükşehir Belediyesi Sokak hayvanları Polikliniği’ne gerçekleştirmekteyiz” dedi.

Bafra Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte Bafra Sokak Hayvanları ve Rehabilitasyon Merkezi’ne gelen misafirler Rehabilitasyon Merkezi’ni gezdiler ve bilgiler aldılar.

 

Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ