Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAŞKAN DURSUN ALİ YÜCEL: “SANAYİ ESNAFIMIZ HER ŞEYİN EN GÜZELİNE LAYIKTIR“

Bafra S.S. Kızılırmak Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Dursun Ali YÜCEL’ i bugün iş yerinde ziyaret ederek HAYIRLI OLSUN temennisinde bulunduk.

BAŞKAN DURSUN ALİ YÜCEL: “SANAYİ ESNAFIMIZ HER ŞEYİN EN GÜZELİNE LAYIKTIR“

Bafra S.S. Kızılırmak Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Dursun Ali YÜCEL’ i bugün iş yerinde ziyaret ederek HAYIRLI OLSUN temennisinde bulunduk.

Ziyarette Dursun Ali YÜCEL beyin oğlu Erdoğan YÜCEL’ de babası ile birlikteydi.

Baba oğul yıllardan bu yana Oto Elektrik Ustası olarak bölge halkına hizmet veriyorlar.

3 ay önce yapılan genel kurulda, Başkanlığa getirilen Dursun Ali YÜCEL ile bir röportaj yaptık.

Konumuz, Sanayi Esnafı ve Küçük Sanayinin sorunları oldu.

Yaklaşık 42 yıldan bu yana Bafra Sanayisinde Oto Elektrik işi yapan Kızılırmak Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Dursun Ali YÜCEL, HABER55 dergimize çok önemli açıklamalarda bulundu.

 

Başkan YÜCEL, şöyle konuştu;

“ İbrahim bey, öncelikle size ve ekibinize hoş geldiniz diyorum. Sizin de ifade ettiğiniz gibi 3 ay önce Başkanlığa getirildim. Malumunuz olduğu üzere bu asil görevi 15 yıldır bir önceki saygı değer Başkanımız Mustafa BEKTAŞ bey üstlenmişti.

Sayın Başkanımız Mustafa BEKTAŞ beye vermiş olduğu hizmetlerden dolayı Sanayi Esnafımız adına çok teşekkür ediyorum.

Biz göreve geldiğimiz andan itibaren, ilk işimiz Küçük Sanayimizde işlevliğini kaybetmiş Güvenlik Kameralarını SİL BAŞTAN tekrar ele alarak yeniledik.

Bu güvenlik kameraları, Sanayi Esnafımız için çok önemlidir. Bunu hallettik şükürler olsun. Ancak Sanayimizin daha çok sorunları var. Örneğin, hatırı sayılır bir yağmur yağdığında, alt yapımızın YETERSİZ olduğunu görüyoruz. Sağanak yağmurlarda iş yerlerini su basıyor. Zira alt yapı yetersiz. Su giderleri çok küçük.

Ben ve arkadaşlarım buna bir an evvel çözüm bulunabilmesi için Bafra SASKİ Şube Müdürü Mehmet ACAR beye giderek durumu bizzat kendisine izah ettik. Sağ olsun o da Küçük Sanayimize gelerek gerekli araştırma ve incelemeleri yerinde görerek yaptı. Bize bu konunun kendilerini aştığını, Samsun Büyükşehir’ de bu işlerle SASKİ’nin muhatap olduğunu söyledi. Biz de bugün Samsun SASKİ’nin önemli Daire Başkanları’ndan bir dostumuzla telefonda görüş alışverişinde bulunduk. İnşallah önümüzdeki hafta Samsun SASKİ’de olacağız.

Bugün bizim Küçük Sanayimizde yaklaşık 220 esnafımız var. Esnaflarımızın kullanmış oldukları dükkanların çoğu kendilerinin. Bizim ise Kooperatif olarak 13 dükkanımız bulunuyor. Bu dükkanlardan bir kısmı da mal sahipleri tarafından kiraya verilmiş.

Bizim bir de aydınlatma sorunumuz var. Bu nedenle de sıkıntılıyız. YEDAŞ’ a konu ile ilgili gerekli müracaatları yaptık. Bize en kısa zamanda gelerek gerekli müdahaleyi yapacaklarını söylediler. Ancak şu ana kadar ne gelen var, nede giden.

Bu arada yaklaşık 20 yıl önce hizmete giren Küçük Sanayi sitesinde binalarının bir kısmının çatısı su alıyor. Dahası bakım olmadığından çoğu binaların da sıvaları dökük durumda.

Kooperatif olarak amacımız, en kısa süre içerisinde esnaflarımızla el ele vererek problemlerin üstesinden gelmeye çalışmaktır. Bu vesile ile genel kurulda bana destek veren ve Başkan olmama vesile olan Küçük Sanayi esnafımıza Teşekkür ediyor işlerinde başarılar diliyorum. “ dedi.

BAŞKAN YÜCEL’ DEN HURŞİT TULUM’ A ÖVGÜ DOLU SÖZLER…

Kızılırmak Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Dursun Ali YÜCEL, sohbetimizin son bölümünde ise Bafra Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Hurşit TULUM için övgü dolu sözler ifade ederek konuşmasını şöyle noktaladı:

“ Bugün Bafra Madeni Sanatkarlar Odası’nın bildiğim kadarı ile hatırı sayılır bir üye sayısı var. Bu üyelerimize de Hurşit TULUM dostumuz Başkanlık yapmaktadır. Biz kendisini çok seviyoruz. Başkanımız hem kurumsal hem de sosyal hizmetlere önem veriyor. Örneğin Her Ramazan Ayında Sanayi esnafımızın dışında diğer esnafları da davet ederek İftar Yemeği’nde hepimizi bir araya topluyor. Bu gelişmeler daha önce olmuyordu.

Madeni Sanatkarların yani üyelerin bir evrak işi olduğunda Sayın Başkan Hurşit TULUM, üyeye yardımcı oluyor ve para talebinde de bulunmuyor.

Bir önemli hizmeti de her yıl Fuar Döneminde bizzat genel bir duyuru yaparak Sanayi Esnafından arzu edenleri Fuarlara götürüyor.

Allah kendisinden razı olsun. Biz Sanayi Esnafları olarak her zaman olduğu gibi bundan sonra da el birliği ile engellerin üstesinden gelmeye çalışacağız. “ dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ