Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

DÜNYA ÜNİVERSİTELER SIRALAMASI AÇIKLANDI OMÜ 1001+’DAKİ YERİNİ KORUDU

İngiliz sıralama kuruluşu Times Higher Education’ın (THE) 2019 Dünya Üniversiteler Sıralaması, 25-26 Eylül 2018 tarihlerinde Singapur’da gerçekleşen Dünya Akademik Zirvesi’nde açıklandı. Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Times Higher Education 2019 Dünya Üniversiteler sıralamasında geçen yıl olduğu gibi 1001+ grubunda yer aldı.

Dünya’da yer alan üniversitelerin çeşitli kriterleri sağlayanlarının değerlendirildiği bu sıralama; içinde araştırma, eğitim, atıflar, endüstri geliri ve uluslararası görünümün de yer aldığı 13 farklı performans göstergesini baz alıyor. Sıralamada birinciliği Oxford Üniversitesi, ikinciliği Cambridge Üniversitesi, üçüncülüğü ise Stanford Üniversitesi aldı. 2019 Dünya Üniversiteler sıralamasından ilk üç yüz üniversite içinde Türkiye’den üniversite yer almazken, ilk beş yüz ’de ise üç üniversite yerini aldı.

DÜNYA ÜNİVERSİTELER SIRALAMASI AÇIKLANDI  OMÜ 1001+’DAKİ YERİNİ KORUDU

OMÜ, SIRALAMALARDA YÜKSELİYOR
Açıklanan ilk 1001+ üniversite içerisinde 23 Türk üniversitesi bulunuyor. Ondokuz Mayıs Üniversitesi bu sıralamada geçen yıl ilk defa ilk 1001+ üniversite sıralamasında kendisine yer bulmuştu. Yaklaşık 20 bin üniversitenin bulunduğu dünyada ilk yüzde 5 içerisine girmek önemli bir başarı olarak değerlendiriliyor. Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Times Higher Education (THE) tarafından hazırlanan “2018 Gelişen Ekonomiler Üniversite Sıralamasında” ilk defa listeye girmiş 351+ grubunda yer almıştı.

Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ