Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

TEKKEKÖY’ÜN EĞİTİMİ MASAYA YATIRILDI

Tekkeköy’de okulların ihtiyaçları, talepleri, sorunları ve eğitimin daha üst seviyelere çıkartılabilmesi maksadıyla toplantı düzenlendi.

Tekkeköy İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonunda düzenlenen toplantıda Tekkeköy Kaymakamı Edip Çakıcı, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yalçınkaya ilçenin farklı okullarında yöneticilik görevi yürüten okul müdürleri ile bir araya geldi.

TEKKEKÖY’ÜN EĞİTİMİ MASAYA YATIRILDI

İLÇEYİ TANIMAYA ÇALIŞIYORUZ
Tekkeköy’de eğitimin kalitesinin en üst seviyelere çıkartılması ve eğitim kurumlarının fiziki yapısının, eksiklerinin giderilmesi noktasında böyle bir toplantı tertiplediklerini söyleyen Tekkeköy Kaymakamı Edip Çakıcı, “Tekkeköy’de göreve yeni başladık. İlçeyi tanımaya çalışıyoruz. Yeni eğitim öğretim yılı başladı. Yeni eğitim yılı tüm öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve siz değerli okul müdürlerimize hayırlı olsun. Bugün okullarımızın eksikliklerinin giderilmesi ve eğitimin kalitesinin daha da üst seviyelere taşınabilmesi için toplandık. Hepimizin amacı öğrencilerin başarılara imza atarak ilçemizde dereceye giren öğrenciler çıkartmak. Bu konuda bizler ve belediye başkanımız elinden geleni yapmaya hazır” dedi.

‘BİRLİK BERABERLİK İÇİNDE ÇALIŞACAĞIZ’
Eğitimin tüm bileşenlerinin etraflıca masaya yatırıldığını söyleyen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Her platformda eğitimin önceliğimiz olduğunu dile getiriyoruz. Geleceğimiz, yarınların sahibi evlatlarımız bu sıralarda eğitim alarak vatanına, milletine hayırlı bir evlat olmak için çalışıyorlar. Burada hepimize önemli görevler düşüyor Eğitim ile ilgili her konuda belediye olarak göreve hazır. Eğitim seviyesinin üst seviyelere taşınmasında verilen eğitim kadar eğitim kurumlarının yapısı, fiziki durumu, teknolojik alt yapısı gibi dış etmenler önemli bir yer tutuyor ”diye konuştu.

‘ELİMİZDEN GELENİ YAPMAYA HAZIRIZ’
Göreve geldikleri ilk günden itibaren eğitim konusunda önemli girişimlerde bulunduklarının altını çizen Başkan Togar,” İlçemizdeki okul sayısını üç kat arttırdık. Okullarımızın boya badana, tadilat, çevre düzenlemesi, perde duvarı gibi birçok eksikliğini giderdik. Okullarımıza elimizden geldiğinde yardım yaptık. Bugün burada belirlenen ortaya konan okullarımızın taleplerini not aldık. Bizim üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye hazırız. Eğitime yapılan yatırımların geleceğimize yapılan yatırımlar olduğunun bilincindeyiz. Yeni eğitim öğretim yılında hepinize tekrar başarılar diliyorum” dedi.

Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ