Sönmezler Fırın
Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

YENİ 19 MAYIS DEVLET HASTANESİNİN YER TESLİMİ YAPILDI

Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Muhammet Ali Oruç ,”19 Mayıs İlçesine inşa edilecek yeni devlet hastanesinin yer teslimi yapıldı” dedi.

Yer tesliminde Sağlık Bakanlığı İnşaat Uyguluma Daire Başkanlığı ve Samsun İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri ile inşaatı yapacak yüklenici firma yetkilileri hazır bulundular.

YENİ 19 MAYIS DEVLET HASTANESİNİN YER TESLİMİ YAPILDI

6 BİN 317 M2 ARSA ÜZERİNE İNŞA EDİLECEK
19 Mayıs İlçesine yapılacak yeni hastane binasının yapım süreciyle ilgili bilgi veren Samsun İl Sağlık Müdürü Dr.Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç ,”Yeni hastanemizin yer teslimini yetkili firma yetkilileri, bakanlık yetkilileri ve ekiplerimizin yerinde incelemesiyle gerçekleştirdik. Bu aşamadan sonra, ruhsat işlemlerinin tamamlanarak, hızla hastanemizin temelinin atılmasını, hastane binamızın 5 yüz günlük ihale süresinin sonunda 2020 Ocak ayı itibariyle hizmet girmesini amaçlıyoruz. 40 yataklı olarak planlanan ve 6 bin 317 m2 arsa üzerine inşa edilecek olan yeni hastanemizde 14 poliklinik odası, 5 diş üniti, yoğun bakım ünitesi, 2 ameliyathane ve 8 yataklı bir diyaliz ünitesi de olacak” diye konuştu.

MODERN BİR BİNAYA KAVUŞMUŞ OLACAKLAR
Bodrum ve zemin kat ile birlikte 4 kat olarak inşa edileceğini belirten Oruç ,” 15 milyon TL’lik yatırımla tamamlanacak hastanemizin hizmete girmesiyle, 19 Mayıs İlçemiz ve çevresinde yaşayan vatandaşlarımız daha nitelikli koşullarda, daha fazla uzman hekimi, ameliyathanesi, yoğun bakımı olan, sağlık ihtiyaçlarının ilçeden çıkmalarına gerek kalmadan karşılayabilecekleri modern bir binaya kavuşmuş olacaklar. Samsun’un tüm ilçelerinde vatandaşlarımızın daha iyi sağlık hizmeti alması için çalışmalarımızı Sağlık Müdürlüğü olarak sürdürmeye devam ediyoruz. Bu hastanemizin de ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” şeklinden konuştu.

Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ