Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

OMÜ’DE MUHARREM AYININ BEREKETİ OLAN AŞURE DAĞITILDI

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Muharrem ayının başlamasıyla aşure günü etkinliği düzenleyerek akademik ve idari personel ile öğrencilere aşure ikramında bulundu.

Üniversitenin geleneksel hâle getirdiği etkinlikte; Kampüs Camii’nde cuma namazından sonra ve Vakıf lokantalarında aşure ikramında bulunuldu.Aşure etkinliğine; Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Kuran ve Prof. Dr. Vedat Ceyhan, Prof. Dr. Mehmet Ali Cengiz, Genel Sekreter Doç. Dr. Menderes Kabadayı, OMÜ Vakfı Başkanı Prof. Dr. Halil Kütük, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

OMÜ’DE MUHARREM AYININ BEREKETİ OLAN AŞURE DAĞITILDI

REKTÖR BİLGİÇ, AŞURE İKRAMINDA BULUNDU
Yaklaşık 5 bin kişiye aşure ikram edilen etkinlikte Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, bolluk ve bereket ayı olan Muharrem ayını kutlarken bu mübarek ayın ülke olarak kardeşlik, dostluk, muhabbet ve birlik-beraberlik duygularımızı güçlendirmesi ve pekiştirmesi temennisinde bulundu. Rektör Bilgiç, OMÜ Vakfı Başkanı Prof. Dr. Halil Kütük ile kepçeleri alarak sıraya giren akademik ve idari personel ile öğrencilere, dış yüzeyi Türk bayrağı biçiminde renklendirilmiş kazandan aşure dağıttı.

Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ