Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAŞKAN ZİHNİ ŞAHİN: ‘DÖRT AYDA DÖRT YÜZ KİLOMETRE YOL YAPTIK’

Yol çalışmaları hakkında bilgi veren Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Zihni Şahin,” Yol çalışmaları için Beton, Bitümlü Sıcak Karışım Üretimi ve satıh kaplama yol olarak devam ettiğimiz dört ay içerisinde dört yüz kilometre yeni yol yaptık ”dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, “2014 yılında çıkartılan yasa ile birlikte Büyükşehir Belediyelerinin sınırları, il mülki sınırları olarak genişletilmiş Büyükşehir Belediyemize yeni görev ve yetkiler verilmişti. İl Özel İdaresinden toplam dört bin km yeni yol ağı sorumluluk alanımıza katılarak bin km’lik yol ağımız yaklaşık beş bin km olmuştur. Hizmet verdiğimiz nüfus 2 kat artarak; başta yol, su, kanalizasyon, dere ıslahları olmak üzere eğitim, sağlık, spor, kültür, turizm, sosyal hizmet gibi birçok alanda hizmet çeşitliliğimiz artmıştır” dedi.

BAŞKAN ZİHNİ ŞAHİN: ‘DÖRT AYDA DÖRT YÜZ KİLOMETRE YOL YAPTIK’

‘ÇOK YOĞUN BİR ÇALIŞMA PROGRAMI DÜZENLEDİK’
Samsun Büyükşehir Belediye başkanı Zihni Şahin açıklamalarına şöyle devam etti: “2014 yılından itibaren yol konusunda çalışmalar vardı. Göreve geldiğimiz 3 Mayıs 2018 tarihinden itibaren çok yoğun bir çalışma programı düzenledik. Bu programı İlçelerimizde uygulamaya koyduk. Bu yoğun çalışmalar sonucunda dört ay gibi kısa bir sürede 320 km beton yol, 21,6 km Bitümlü Sıcak Karışım Üretimi yol ve 250,7 km satıh kaplama yol olmak üzere toplam 395,3 kilometre yol yaptık. Amacımız daha fazla hizmet etmek, insan hayatına ve konforuna katkı vermek olduğundan 2019 yılı sonu itibari ile hizmet ağımıza katılan tüm grup yollarımızı tamamlayarak mahallelerimizde ulaşım problemini ortadan kaldırmaktır. Bu hedefimize Allah’ın izniyle ulaşacağız.”


Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ