Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

METRO TURİZM’İN SAHİBİ GALİP ÖZTÜRK İLE İLGİLİ FLAŞ GELİŞME

Metro Turizm’in patronu Galip Öztürk ile ilgili verilen mahkûmiyet kararı sonrası yapılan itiraz başvurusu kabul edildi.

Mahkeme, yargılamanın yenilenmesine karar verirken, infazın da durdurulmasına karar verildi. Bu kararla birlikte, Galip Öztürk’ün, ‘Örgüt kurmak ve yönetmek’, suçundan onanan 7 yıl 1 ay hapis cezası ve hakkındaki yakalama kararı da durdurulmuş oldu.

METRO TURİZM’İN SAHİBİ GALİP ÖZTÜRK İLE İLGİLİ FLAŞ GELİŞME

İNFAZIN ERTELENMESİ BAŞVURUSU KARARA BAĞLANDI
Metro Turizm’in patronu Galip Öztürk’ün yanı sıra hükümlüler Gürkan Yamadağ, Sevgi Mert ve Necmi Hatipoğlu’nun avukatlarının yaptığı yargılamanın yenilenmesi ve infazın ertelenmesi başvurusu karara bağlandı. İstanbul 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararında, Öztürk ve beraberindekilerin hüküm giydiği dosyada soruşturmayı, hakkında yakalama kararı bulunan eski savcı Muammer Akkaş yürüttü. Kararda, Öztürk’ün, FETÖ’ye daha önce yaptığı yardımları kesmesi nedeni ile soruşturma kapsamına alındığını kaydettiği belirtildi. Kararda, Öztürk hakkında, cinayete azmettirme suçundan aldığı cezanın infazının ise 2 yıl önce İstanbul 20’inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından durdurulduğu hatırlatıldı.

 

Mahkeme, Necmi Hatipoğlu, Galip Öztürk, Sevgi Mert, Galip Öztürk ve Gürkan Yamandağ adına yapılan, ‘yargılamanın yenilenmesi’ talebini kabul ederek, infazın durdurulmasına karar verdi.

Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ