Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAŞKAN EDİS:’ATATÜRK’ÜMÜZÜN EMANETİNE SAHİP ÇIKIYORUZ’

Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis,“ Geçmişte bağımsızlığı için çarpışan Türk milleti bugün de devletinin ve vatanının bölünmez bütünlüğüne kast eden terör odaklarıyla mücadele etmektedir. 15 Temmuz gecesi yaşananlar bütün dünyaya göstermiştir ki; halkımız, bağımsızlığı ve milli iradeye sahip çıkmak için nice şehitler ve gaziler vermeye hazırdır” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşal Rütbesi ve Gazilik unvanının verildiği günün 19 Eylül Gaziler Günü olduğunu hatırlatan Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, “Yüzlerce yıldır vatanımızın bütünlüğü, milletimizin bağımsızlığı uğruna canını hiçe sayan şehit ve gazilerimiz, ülkemizin bugünlere ulaşmasının en büyük teminatıdır. Ecdadımızın, her karış toprağını kanlarıyla sulayarak bizlere emanet ettiği bu aziz vatan, bugün de aynı mücadele ruhu ile gelecek nesillere aktarılacaktır” dedi.

BAŞKAN EDİS:’ATATÜRK’ÜMÜZÜN EMANETİNE SAHİP ÇIKIYORUZ’

‘TÜM GÜCÜMÜZÜ DÜNYAYA GÖSTERDİK’
Türkiye’nin gelişmesinden endişe duyan dış güçlerin, dün olduğu gibi bugün de taşeronları aracılığıyla saldırdığını vurgulayan Başkan Edis, “Alçak bir darbeyle ülkemizi durdurabileceklerini zannedenler, bu milletin dirayetini 15 Temmuz gecesi yüzlerine inen tokatla en iyi şekilde öğrenmiştir. Vatanını ve bağımsızlığını her şeyden üstün tutan aziz milletimizin şanlı tarihi, bu uğurda kahramanca verilen mücadelelerle doludur. Türk milleti, var olduğu günden bu yana; ülkesine, milli ve manevi değerlerine, birlik ve beraberliğine yönelen tehditlere karşı canı pahasına mücadele etmiştir”diye konuştu.

 

‘ŞEHİT VE GAZİLERİMİZE BORÇLUYUZ’
“Bu vatanın kazanılması, müdafaası ve ay-yıldızlı bayrağımızın dört bir yanda dalgalanmasında en önemli rol, şüphesiz şehit ve gazilerimiz olmuştur” diyen Başkan Edis, “Şehitlerimizin ve gazilerimizin emaneti olan bu mukaddes toprakları ilelebet muhafaza etmek, ay-yıldızlı bayrağımızı bu topraklar üzerinde ilelebet özgürce dalgalandırmak, şehit yakınlarına ve gazilerimize sahip çıkmak hepimiz için milli bir vazifedir. Bu vesileyle, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e mareşal rütbesi ve gazi unvanı verilişinin yıldönümünü ve Gaziler Günü’nü kutluyor, tüm şehit ve gazilerimize şükranlarımı ve minnet duygularımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ