Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAŞKAN KILIÇ TRAFİK SORUNUN ORTADAN KALDIRMAYA KARARLI

Bafra Belediye’si ilçede hayata geçirdiği otoparklara bir yenisini daha ekleyerek, Bafra’daki trafik sorununa kalıcı neşter vurmakta kararlı. Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç’ın talimatı ile çalışmalarına başlanan yeni otopark 638 m2 lik alanda yapılacak.

Söz konusu sorun ile ilgili ilk olarak açıklama yapan Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç,” Büyük Pazar yerinde bulunan iki otoparkta günlük bir saat ücretsiz park hizmetinin ardından, eski Tekel binasının bulunduğu yeri ise ücretsiz otopark olarak araç sahiplerinin hizmetine sunmuştuk Toplamda 12 bin 629 m2 lik bir alana sahip olan alan sayesinde tekel caddesi ve civarında yaşanan trafik hengâmesi büyük ölçüde ortadan kalkmıştı. İlçedeki trafik sıkışıklığını otopark sayılarını artırarak çözmeyi amaçlıyoruz Bafra Belediyesi merkez mahallelerinden biri olan İshaklı Mahallesinde yeni bir otopark yapmak için kollarımızı sıvadık ”dedi

BAŞKAN KILIÇ TRAFİK SORUNUN ORTADAN KALDIRMAYA KARARLI

OTOPARK SAYILARIMIZI ARTIRARAK GİDEBİLECEĞİNE İNANIYORUZ
Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç: “Günlük hayatımızda en fazla mustarip olduğumuz sorunlarımızdan biri, trafik sıkışıklığı. Öyle ki bu sorun hem araç sahipleri, hem esnaflarımız hem de yayalarımız tarafından sürekli dile getiriliyordu. Özellikle yaz aylarında tam anlamıyla içinden çıkılmaz hal alan bu sorunun otopark sayılarımızı artırarak gidebileceğine inanıyoruz. Bu doğrultuda ücretsiz otopark hizmetimize bir yenisini ekliyoruz. İshaklı gibi merkezi bir mahallemizde hayata geçireceğimiz yeni otoparkımız o civarda yaşanan trafik sıkışıklığının önüne geçecektir. Tabi ki otopark yapmanın yanında daha da önemlisinin, araç sahiplerinin o otoparkları kullanmaların daha önemli olduğunu belirtmekte fayda görüyorum” diye konuştu.

 

Alt yapı çalışmalarının hızlı bir şekilde sürdürüldüğü İshaklı Mahallesi Otoparkının kısa süre de hizmete geçmesi planlanıyor.


Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ