Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAŞKAN TOK, HACI ZİYARETLERİNE BAŞLADI

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Kutsal topraklara giderek vazifesini yerine getiren hacıları ziyarete başladı.

Hicri yeni yıl ve Muharrem ayının ilk günü güne hacı ziyaretleri ile güne başlayan Başkan Erdoğan Tok, Hacılara ziyarette kabe örtüsü motifi ile kaplı Kur’an-ı Kerim hediye ederken hacılar da zemzem suyu ve hurma ikram ediyor.

BAŞKAN TOK, HACI ZİYARETLERİNE BAŞLADI

‘HACILARIMIZ ZİYARETLERDEN MEMNUN’
Her yıl olduğu gibi hacıları evlerinde ziyaret ettiklerini söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “ Bugün hicri yılın ilk günü ve muharrem ayının ilk günü. İlk hacı ziyaretlerine başladık. Ziyaretlerde büyük bir mutluluk ve bayram havası var. Hacılarımız yaptığımız ziyaretlerden mutlu oluyor. Samimi bir ortamda gelişen sohbetlerle anılarını dinliyoruz. Hac ibadetini yerine getirirken yaşadıklarını anlatan hacılarımız, yüreğinde köpüren inancın aşkıyla gözyaşı damlaları akıp gidiyor. Gözyaşları içerisinde sohbetlerine ortak oluyor, birbirimizi daha yakından tanıyarak bağlarımızı kuvvetlendiriyor, gönül köprülerimizi oluşturuyoruz. Bizi bir arada tutan bu inancımız, birliğimiz ve kardeşliğimiz. Hac ibadeti dinimizin de emrettiği gibi imkanı olan herkese farz. Rabbim hacılarımızın ibadetlerini ve niyetlerini kabul etsin” diye konuştu.

‘RABBİM HERKESE NASİP ETSİN’
Hac vazifesini yerine getirirken yaşadıkları anıları İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok ile paylaşan Hacılar, “ Rabbim bizleri o güzel beldeleri görmeyi nasip etti. Peygamberimizin ayak bastığı topraklarda olmanın heyecanı, Kabe’yi yakından görmenin hazzı ifade edilemez. Rabbim herkesin kutsal topraklara giderek hac ibadetini yapmayı nasip etsin” dedi.


Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ