Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

DÖRDÜNCÜ SAMSUN TARIM FUARINA HAZIRLIK TOPLANTISI YAPILDI

Eylül ayı sonunda Samsun’da düzenlenecek olan “2018 Samsun Tarım Fuarı” için hazırlık toplantısı Zirai Karantina Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

DÖRDÜNCÜ SAMSUN TARIM FUARINA HAZIRLIK TOPLANTISI YAPILDI

Toplantıya İl Müdür Yardımcımız Veteriner Hekim Bekir Karaosmanoğlu, TÜYAP Bölge Müdürü Server Seçer, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ekrem Karagöl ve birlik çalışanları, Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Rasim Kaplan, Sebze Üreticileri Birliği Başkan Yardımcısı İlyas İslam ile birlik danışmanı, Terme Meyve Üreticileri Birliği Başkanı Mustafa Aydın, Damızlık Koyun Keçi Birliği Müdürü İbrahim Pazarlı, Kırmızı Et Üreticileri Birliği Danışman Reşat Taş, Bafra Ziraat Odası Genel Sekreteri Alper Çelebi, Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürü Osman Aydın, Tohum Sertifikasyon Test Müdür V. Azim Turan, Karadeniz Tarımsal Araştırmalar Enstitüsü Müdür Yardımcısı İdris Macit, Tarım Kredi Bölge Müdürlüğünden Ziraat Mühendisi Tahsin Alper ŞİMŞEK ile ilçe ve şube müdürleri katıldı.

26- 30 EYLÜL 2018 TARİHLERİ ARASINDA DÜZENLENECEK

2018 yılında gerçekleştirilecek olan Samsun Tarım Fuarında yapılacak faaliyetlerle ilgili genel değerlendirme yapılan toplantıda bir konuşma yapan İl Müdürlüğümüz Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Erol Baş, “İlimiz büyük bir tarım potansiyeline sahiptir.

Fuar ve Kongre Merkezinde TÜYAP tarafından 26- 30 Eylül 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan 2018 Samsun Tarım Fuarı da ülkemiz tarımı ile ilimiz tanıtımına ve turizmine yararlar sağlayacaktır. Sivil Toplum Örgütleri ve Diğer Kurumların Yetkililerine katılımları için teşekkür ediyorum. Bu kuruluşların kendilerini ve faaliyetlerini tanıtmasında fuarların çok önemli fırsat olduğunu, ancak etkinliğin ve devamlılığın sağlanmasının ana faktörleri olan ziyaretçi ve katılımcı firma sayılarının artmasında örgütlere çok önemli görevler düşüyor “diye konuştu.

 

MODERN DİZAYN EDİLMİŞ YENİ BİR STANT YAPILANMASI

Fuarlar, tarım sektöründeki yeniliklerin ve gelişmelerin tanıtılması, üretici ve tüketicilerin bir araya getirilmesi açısından çok büyük önem arz ettiğini vurgulayan KTV Şube Müdürü Erol Baş,” Fuara, bakanlık birimlerinin bir arada olacağı modern dizayn edilmiş yeni bir stant yapılanmasıyla katılması planlanmaktadır.

Bu yolla Bakanlık faaliyetleri, çiftçilerimize ve diğer fuar katılımcılarına canlı, görsel ve yazılı olarak en etkin biçimde sunulması sağlanacak” dedi.

TARIM FUARA KATILIMIN BÜYÜK OLMASINI BEKLİYORUZ

Samsun Tarım Fuarı’nı ziyaret edenlerin sayısının her yıl arttığını söyleyen TÜYAP Bölge Müdürü Server Seçer de; “Bu artışın devam etmesi için, toplantıya katılan kurum ve kuruluş yetkilileriyle üyelerinin fuara katılmaları amacıyla yapacakları tüm organizasyonlarda üzerimize düşen her türlü desteği vereceğiz” diye konuştu.

Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ