Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAŞKAN TOGAR HACILARIN KUTSAL TOPRAKLARDAKİ ANILARINI DİNLEDİ

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ,” İlçe Başkanımız Hayri Ağırlar ile birlikte kutsal topraklara giderek, hac vazifesini yerine getiren ve memleketine geri dönen hacıları evlerinde ziyaret ettik ”dedi.

BAŞKAN TOGAR HACILARIN KUTSAL TOPRAKLARDAKİ ANILARINI DİNLEDİ

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar,” Her yıl olduğu gibi bu yılda ilçemizden kutsal topraklara giderek hac vazifesini yerine getiren hacıları evlerinde tek tek ziyaret ederek hayır dualarını almanın mutluluğunu yaşıyorum ”dedi.

BAŞKAN HACILARIN HAYIR DUASINI ALDI

Kutsal topraklardan dönen hacıları evlerinde ziyaret eden ve hayırlı olsun dileklerinde bulunan Başkan Togar, “Dinimizin en önemli şartlarından birisini yerine getirerek kutsal topraklardan dönen hacılarımızı evlerinde ziyaret ederek onların hayır dualarını alıyoruz. Hac vazifesi İslam’ın en önemli şartlarından birisidir ve gücü yeten her Müslüman mukaddes topraklara giderek bu kutsal görevi yerine getirmelidir.

Allah tüm Müslüman kardeşlerimize mukaddes toprakları ziyaret ederek, hac vazifesini yerine getirmeyi nasip etsin. Bu yılda her yıl olduğu gibi ilçemizdeki tüm hacılarımızı ziyaret etmeye devam ederek onların manevi duygularını paylaşıp hayır dualarını aldik” diye konuştu.

İLÇEMİZDE HACI ZİYARETLERİNE BAŞLADIK

Ziyaret sırasından konuşan İlçe Başkanı Hayri Ağırlar ,” Teşkilatımız ile ilk hacılarımızı ziyaret ederek, hayır dualarını aldık. Ayrıca hacca gidip gelen hacı olan kardeşlerimizin, büyüklerimizin kutsal topraklarda yaşadığı manevi duyguları ve anılarını dinleyip onlarla paylaşımlarda bulunmak bizlere ayrı bir haz ve manevi mutluluk veriyor. Yüce Allah hacı kardeşlerimizin yapmış olduğu ibadetleri kabul ve makbul eylesin. Tüm Müslüman kardeşlerimize ve bizlere kutsal topraklara gidip o manevi iklimde ibadetlerimizi tamamlayarak hacı olarak memleketimize dönmeyi nasip etsin” dedi.

Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ