Sönmezler Fırın
Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

SAHTE PARA DOLANDIRICILIĞI OLAYLARINA KARŞI BİLGİLENDİRME YAPILACAK

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle kurulan kurban pazarlarında yaşanacak her türlü olaylara karşı vatandaşlar bilgilendirilecek.

SAHTE PARA DOLANDIRICILIĞI OLAYLARINA KARŞI BİLGİLENDİRME YAPILACAK

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, Kaçakçılık Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğü birlikte koordineli olarak il merkezi ve ilçelerinde yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle kurulan kurban pazarlarında sahte para dolandırıcılığı olaylarına karşı hayvan sahiplerine ve vatandaşlara, sahte para konusunda bilgilendirme çalışmaları yapılacak .Olup, bu tür vakalara karşı neler yapılması gerektiği konusunda vatandaşlarımızın bilinçlenmesi sağlanarak farkındalık oluşturulacaktır.

DAHA DİKKATLİ OLMALARI HAKKINDA DERS VERİLECEK

Yapılan bu çalışmalarda, kurban satış yerlerinde bulunan kurban satıcıları sahte paraya karşı uyarılarak, sahte paranın nasıl anlaşılacağı konusunda bilgilendirme yapılarak, banknotlar üzerinde bulunan güvenlik özellikleri, bu özelliklerin kısaca açıklaması, sahte para ile orijinal para arasındaki farklar gerçek para üzerinden kurban satışı yapan vatandaşlarımıza ve kurban pazar yerlerinde kurbanlık almaya gelen diğer vatandaşlarımıza uygulamalı olarak gösterilecek.

BİLGİLENDİRME ÇALIŞMALARI UYGULAMALI OLARAK YAPILACAK

Ayrıca yapılan bu etkinlikler esnasında kurban pazar yerlerindeki kurban satışı yapan vatandaşlarımıza dolandırıcılık olayları ile ilgili şubece hazırlanan broşürlerden verilerek, yine şubece hazırlanan dolandırıcılık konulu afişlerden vatandaşlarımızın görebileceği kurban pazarı yerlerine asımı yapılacak olup, bayram süresince alınan güvenlik tedbirleri ile toplumu bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmaları devam edecektir. Bu kapsamda 14.08.2018 Salı günü saat: 10.00’da İlimiz İlkadım İlçesi Çatalarmut Mahallesi’nde kurulan hayvan pazarında bilgilendirme çalışmaları yapılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ