Sönmezler Fırın
Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

YAKAKENT KAYMAKAMI BAHAR KAYA’DAN GİRİŞİMCİ BAYANA DESTEK  

YAKAKENT KAYMAKAMI BAHAR KAYA’DAN GİRİŞİMCİ BAYANA DESTEK  

YAKAKENT KAYMAKAMI BAHAR KAYA’DAN GİRİŞİMCİ BAYANA DESTEK  

Yakakent’de 9 ay önce hizmete giren, iş yerinde organik ürünler satan girişimci bayan Sevda OKKA’ ya, Yakakent Kaymakamı Bahar KAYA’ dan destek geldi.

Yakakent Kaymakamlığında Kaymakam Bahar KAYA’ yı makamında ziyaret ederek, “Hayırlı olsun” temennisinde bulunan Sevda OKKA, Kaymakam KAYA’ ya hazırlayıp satışa sunduğu organik ürünler ile ilgili bilgi verdi.

Sevda OKKA Kaymakam Bahar KAYA’ ya işi ile ilgili şu açıklamayı yaptı;

“Organik ürünlerin yer aldığı iş yerimizi, eşim Duray OKKA’ nın teşviki ile açtık. İş yerimiz de yöresel organik ürünlerin satışını yapıyoruz. Ürünlerimizi satın alanlar her defasında memnuniyetlerini dile getiriyorlar. Bizim Bu yaptığımız yöresel ürünleri geçmişte annelerimiz bize yapar ve de yedirirdi. Biz ve ailemiz bu organik ürünler ile büyüdük ve yetiştik. İnanın ailede o yıllar da kimse doktor kapısına gitmedi. Biz doktor görmedik. Zira ürünlerin hepsi hem organik hem de damak zevki veriyordu. Vücudumuz zarar görmüyor, aksine şifa buluyorduk. Biz de büyüklerimizden gördüğümüz ve unutulmaya yüz tutan organik ürünlerimizi bu iş yerimizi açarak Yakakent ve bölge halkımızın damak zevkine sunduk. Şimdiler de organik ürünler yerlerini hazır yemeklere bıraktı. Biz insanları rahatsız etmeyecek, sağlıklı olsun diye yöremiz ile ilgili Organik ürünler ile bir şeyler üretmeye çalışıyoruz. Burada 3-4 bayan ile birlikte Ürünlerimizi hazırlıyoruz. Amacımız yöremizin unutulmaya yüz tutmuş organik ürünleri ile uğraş vermeyi çok seviyoruz. Alnımızın teri ile özenle hazırladığımız organik ürünlerimize yöre halkı büyük ilgi gösteriyor. Halkımız damak zevki aldığı dilediği ürünleri bize gelerek satın alıyorlar. Hatta hem yurt içine hem de yurt dışına gönderiyorlar. İnşallah siz Kaymakamımızın da teşviki ve desteği ile bu alanda daha büyük projelere birlikte imza atabiliriz” dedi.

 

İŞTE ÜRÜNLERDEN BAZILARI…

Yakakent organik ürünler girişimcisi Sevda OKKA, Kaymakam Bahar KAYA’ ya ürettiği organik ürünlerle ilgili de şöyle konuştu;

Biz ev hanımlarından oluşan girişimci bayanlar olarak iş yerimiz de, Gözleme, Günlük Yufka, börek, mantı, Turşu, Kaz ve Tavuk Tiridi, Yağlı ekmek, köy fırın ekmeği, günlük organik yumurta, yerli organik çiçek balı, Kızılcık Turşusu, Brokoli ve lahana turşusu, haşlanmış köy tavuğu, makarna, reçel, salça, koyun peyniri ve benzeri yöresel ürünlerimizi günlük olarak satışa sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Yakakent Kaymakamı Bahar KAYA organik ürünler ile ilgili çaba içerisinde olan Sevda OKKA’ yı tebrik ederek, şöyle konuştu;

Ülkemiz de organik ürünlerle ilgili önemli çalışmalar yapılıyor. Zira organik üretimin ve tüketimin insan sağlığı için ne kadar önem arz ettiğini gören ve bu adımı atan Sevda OKKA hanımefendiye teşekkür ediyorum. Son yıllar da tüketicilerimizin organik ürün konusunda bilinçli olduğunu ve bu yönde arayışlarda bulunduklarını görüyoruz. Bizde Yakakent Kaymakamlığı olarak, bu yönde girişimcilerimizi yatırıma yönlendirerek cesaretlendirmek arzusundayız. Böyle organik ürünlerinin Yakakent’te yer alması hem Yakakent’imiz için hem de yöremiz açısından oldukça sevindiricidir. Hedefimiz bu coğrafya da organik üretim çeşidi arttırmak ve olmayan ürünü de dışarıdan getirerek, halkımıza sağlıklı üretim hizmeti sunmaktır. İnanıyorum, girişimci Sevda OKKA hanımefendi bir bayan olarak arkadaşları ile birlikte sağlıklı bir nesil için bir adım atmışlar. Bizde Kaymakamlık olarak bundan sonra benzeri konular da atılacak, her türlü girişimi desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ