Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

TÜRK KIZILAY’I MAZLUMLARIN YANINDA

Türk Kızılay’ı Canik Yönetim Kurulu Başkanı Hatice Örs Suriye’de  ki Türk Kızılay’ı kamplarındaki kutsal görevini tamamlayarak Samsun’a döndü 

TÜRK KIZILAY’I MAZLUMLARIN YANINDA
Mazlum coğrafyanın mazlum insanların bulunduğu Türk Kızılay Kamplarında bulunan Suriyeli çocuklar ın ve kadınların kaldığı kamplarda gıda dağıtımı giysi dağıtımına ve akşam iftar gece sahur da yemek dağıtımında bulunan Türk Kızılay’ı Canik Yönetim Kurulu Başkanı Hatice Örs görevini tamamlayarak geri döndü.
7/24 SAAT GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ
Kamp hakkında açılama yapan Türk Kızılay’ı Canik Yönetim Kurulu Başkanı Hatice Örs,” 150 yıllık mazisi olan Türk Kızılay’ının mazlum coğrafyasında yaptığı çalışmaları yakından görmek ve orada bulunan kadınların yetimlerin vaziyetlerini yakından görmek onlarla kaynaşmak için idlip doğu guta da bulunan kampları ziyaret ettik. Mazlum coğrafya da kadın olmanın ne kadar zor olduğunu yakından gördük. Türk Kızılay’ı benim gibi birçok şube başkanını dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan Kızılay kamplarında görevlendiriliyor. Ben bir kadın bir anne bir Kızılay Başkanı olarak Samsunda yaşayan Suriyelileri  yakından tanırken geldikleri yerlerde ne yaşadıklarını merak ettiğimizden Suriye’yi kendim tercih ettim ”dedi.
HİZMET ETMEK BİZİM ASLİ GÖREVİMİZ
Türk Kızılay mensubu olmaktan gurur duyduğunu vurgulayan Başkan Örs,” Onursal Başkanımız ve ayrıca Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan himayesinde  hizmet veren teşkilatımızın orada nasıl hizmet ettiklerini nasıl görev yaptıklarını gördük. Psikolojileri bozuk çocukların rehabilitasyonlarını yine Türk Kızılay Sağlık ekipleri tarafından yapılırken  kamplardaki sağlık hizmeti gönüllüler ve Türk Kızılay’ı Doktorları tarafından yapılmakta yine alınan tedbirlerle  tuvalet hizmetleri banyo hizmetleri ile gerekli tedbirler alınmış. Yapılan çalışmaları yakından görmemiz bizim açımızdan faydalı olmuştur. Verilen görevi Türk Kızılay’ı mensubu olarak yerine getirmenin gururunu yaşıyorum” diye konuştu.

Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ