Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

İLKADIMDA YAZ SPOR OKULLARINA GÖRKEMLİ AÇILIŞ

2007 yılında hizmete açtığımız Mete Adanır Spor Salonumuzda günümüze kadar çak başarılı sporcular yetiştirmenin onur ve mutluluğunu hep birlikte yaşadıklarını belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok,” Gençlerimize başarılarından ötürü tek tek teşekkür ediyor ve başarılarının devamını için bizler elimizden gelenin daha fazlasını yapacağız sizlerde elinizden gelenini yapın” dedi.

İLKADIMDA YAZ SPOR OKULLARINA GÖRKEMLİ AÇILIŞ
İlkadım Belediyesi Yaz Spor Okulları Açılışı ve Başarılı sporculara ödüllerinin verilmesi için İlkadım Belediyesi Mete Adanır Spor Salonu’nda görkemli bir açılış  Töreni’ne Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ının,İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok,AK Parti İl Başkan Yardımcısı Erkan Malkoç, AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Hakan Ay, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz, Hak-İş Konfederasyonu Samsun Temsilcisi Hizmet-İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun, İlkadım İlçesi Muhtarları, İlkadım Belediyesi Spor Koordinatörü Üzeyir Kodan ve çok sayıda İlkadımlı vatandaş katıldı.
‘İLİMİZİ EN BÜYÜK SPOR KULÜBÜNE SAHİP OLAN BELEDİYEYİZ’
Sağlıklı bir neslin yetişmesi için, Türk Sporuna her alanda gönül veren ve  hizmet eden çok değerli hemşerilerim yaz spor okullarının  açılış programı ve ayrıca başarılı Sporcuları ödüllendirme törenine hoş geldiniz  sefalar getirdiniz vurgusu yapan Başkan Tok, “Biz İlkadım Belediyesi olarak her yıl Türk Sporuna ve gençliğimize büyük oranlarda maddi ve manevi yatırımlar yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Bu salonumuzda yaklaşık 13 bin her yaştan insanımız 14 farklı branşta sportif faaliyetlerini sürdürüor. 2500 civarındaki lisanslı sporcu sayısı ile Samsunumuzun en büyük Spor Kulübüne sahip olan belediyemiz ulusal ve uluslararası müsabakalarda dünya çapında başarılarla göğsümüzü kabartıyor ve bayrağımızı dalgalandırıyor. Bizim en büyük ve gurur ve övünç kaynağımız bu. Çünkü gençliğimize yaptığımız yatırım geleceğimize yaptığımız yatırımdır” diye konuştu.
’SAĞLIKLI BİR NESİL YETİŞMESİ İÇİ ÜZERİMİZE DÜŞEN YAPIYORUZ ’
Bu anlayışla şehrimize Halı Sahalar, Gençlik Merkezleri, Yeni Parklar, Oyun Alanları, Kültür Merkezleri, Semt Spor Sahaları, Okul Spor Alanları, kazandırarak hizmet verdiklerini belirten Başkan Tok ,”7’ den 70’e her yaştan insanı sporla buluşturacak alt yapıyı oluşturuyor ve sağlıklı bir nesil yetişmesi için üzerimize düşeni yapıyoruz. Bu ilke doğrultusunda sosyal sanatsal kültürel sportif projelerimize ve yatırımlarımıza yön veriyoruz. Gençlerimizi sokaktan madde bağımlılığından işsizliğin pençesinden kurtarmanın yolu işte buralardan geçiyor. Çünkü spor disiplin demek, spor sağlıklı yaşam demek spor ahlak demektir. Kısaca en güzel en kalıcı en doğru yatırım insana olan yatırımdır. Atalarımızın bizlere öğrettiği gibi” ifadelerini kullandı.
‘GENÇLERİMİZE YAPTILAN  GÜZEL BİR HİZMETE BUGÜN ŞAHİT OLDUK’
İlkadım Belediyesi tarafından her yaz düzenlenen Yaz Spor Okulları’nın açılış törenine katılarak gençlere başarılar dileyen Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan, “Türkiye’nin geleceğini gençlerimizle birlikte kurguluyoruz. Hep birlikte Belediyemizin gençlere yönelik yaptığı güzel bir hizmete bugün şahit olduk. Türkiye’nin gelişmesi için önce zihniyetin değişmesi gerekiyordu, o değişti. Zihniyet değişikliğiyle birlikte insan merkezli anlayış geldi. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışı geldi. İnsanı esas alan bir anlayışla Türkiye geleceğini en güzel şekilde kurguluyor ve kurgulayacak. Gençlerimizin yaz tatilinde spor etkinlikleriyle vücutlarının gelişmesi, zihinlerinin dinlenmesiyle geleceğe hazır hale gelmesinin eğitim dönemine büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. Öğrencilerimize bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.
Konuşmalarının ardından Sağlık Bakanı Ahmet Demircan ve İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, çeşitli branşlarda başarı gösteren ve dereceye giren sporcular ile sohbet ederek hediyelerini takdim etti.
Köksal ÖNER
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ