Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAŞKAN ŞAHİN: ‘YOLLARLA GÖNÜLLERİ BİRBİRİNE BAĞLIYORUZ’

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Asarcık ilçesine bağlı mahallelerde yapımı süren ve tamamlanan alt yapı çalışmalarını inceledi.

BAŞKAN ŞAHİN: ‘YOLLARLA GÖNÜLLERİ BİRBİRİNE BAĞLIYORUZ’
İlçenin Acısu, Yeşildere ve Akyazı mahallelerinde yapılan yol ve restorasyon çalışmalarına ilişkin teknik inceleme gezisi yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, çalışmalar hakkında Asarcık Fen İşleri Şube Müdürü Suat Özen’den bilgi aldı.Asarcık AK Parti İlçe Başkanı Hami Karakaş, belediye meclis üyeleri ile muhtarların da katıldığı gezide yol, su ve restorasyon yatırımlarını değerlendiren Başkan Zihni Şahin, mahalleleri ve gönülleri birbirine bağlayan uzun ömürlü yollar yaptıkları söyledi. Başkan Şahin, il genelinde yol problemini ortadan kaldıracaklarını kaydetti.
30 YILLIK HASRETİ SONA ERDİRDİK
Çalışmaların hızla sürdüğüne dikkat çeken Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin, ”Acısu mahallesi Değirmendere mevkiinde bin 450 metre uzunluğundaki beton yolun yapımı tamamlandı. Şuan üzerinde gezdiğimiz yolla 30 yıllık hasreti sona erdirdik. Yol yapmakla kalmayıp genişleterek, ulaşım konforunu da artırmış oldu. Halkımıza helali hoş olsun. İyi günlerde kullansınlar” şeklinde konuştu.
BAKIM ÇALIŞMASI YAPIP TAMAMLAYACAĞIZ
2018 yılı sonuna kadar planlanan yatırımların tamamlanacağına da değinen Başkan Zihni Şahin, ”Yeşildere mahallesinde 550 metre uzunluğunda mahalle geçişi, Yeşildere-Musa Ağa arası ikinci  kat satıh kaplama çalışmasını bitireceğiz. Toplamda ise yıl sonuna kadar 10 km beton yol, 7 km sıcak asfalt, 5.5 km satıh yenileme,  bin 750 metre birinci kat satıh kaplama ve 20 km stabilize yollarda malzemeli bakım çalışması yapıp tamamlayacağız. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun. ” ifadelerini kullandı.
TARİHİ CAMİ TURİZME KAZANDIRILIYOR
İlçelerdeki turizm potansiyelini canlandırmak ve geliştirmek amacıyla başlatılan Asarcık Turizm Eylem Planı kapsamında restorasyona alınan 300 yıllık Gökgöl camiini de ziyaret eden Başkan Şahin,  ahşap sütunlarında yer alan Osmanlıca bilgileri, dikkatle inceledi. Taşıyıcı direklerdeki Türk ahşap oymacılığının özellik ve güzelliklerinin yaşatıldığı cami,  en son 1970 yılında restore edilmişti.
Köksal ÖNER
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ