SON DAKİKA

Bafra Havadis

BAŞKAN EDİS, ‘GELECEĞİMİZİ ŞEKİLLENDİRECEK KADAR YENİDİR’

Bu haber 11 Mart 2018 - 17:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.
BAŞKAN EDİS, ‘GELECEĞİMİZİ ŞEKİLLENDİRECEK KADAR YENİDİR’

Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis,”İstiklal Marşı 97 yıl önce yazılsa da idealleri, hedefleri bakımından aslında milletimizin tarihi kadar köklü; ufku, kapsayıcılığı, kurucu metin vasfıyla geleceğimizi şekillendirecek kadar yenidir” dedi.

Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Milletimizin onurlu mücadelesi ve vatan sevgisi, bağımsız bir ülke, hür bir millet iddiasının mısralarla ifadesi ve parlak bir geleceğin müjdecisi olan İstiklal Marşımızın kabulünün 97’inci yıldönümünü kutluyoruz” dedi.

‘MİLLETİN YENİDEN VAR OLMASI’
Milli marşlar, Milletlerin birliğini sağlayan ve yaşatan temel öğelerdendir vurgusu yapan Başkan Edis. “İstiklal Marşı, Türk Milletinin bağımsızlık ve özgürlük savaşını ölümsüzleştiren, Türk Milletini ortak düşünce ve değerler düzleminde buluşturan eşsiz bir eserdir. İçinde yaşadığı toplumun değerlerini çok iyi bilen,  ömrünü vatana, millete adamış milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un bu uyanış destanında bir milletin yeniden var olması, yeniden tarih sahnesinde hak ettiği yeri almasının yanı sıra her kıtasında iman tazeleten, her mırrasında ecdada rahmet okutan, her kelimesinde ruhumuzu aydınlatan İstiklal Marşımız, milli bilincimizin ve hürriyet aşkımızın en berrak ifadesidir” diye konuştu.

‘HER ZAMAN SAHİP ÇIKACAĞIZ’
Türk Milletini ortak değerler ve düşünce düzleminde buluşturan İstiklal Marşımız ve sahip olduğumuz her değer bağımsızlık mücadelesinin izlerini taşıdığını ifade eden Bize ve genç nesillerimize düşen en temel vazife de bu mücadeleyi daima diri tutmak ve gelecek nesillere aktarılması için mücadeleyi sürdürmektir. Yüce Allah’tan bu Millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmamasını niyaz ediyor, İstiklal Marşımızın TBMM’de kabulünün 97’nci yılı nedeniyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy ve bu vatan uğruna can veren bütün şehitlerimizi ve gazi olan kahramanlarımızı şükran ve minnetle anıyorum” şeklinde konuştu.
Köksal ÖNER

Etiketler :
Örnek Resim
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA