Sönmezler Fırın
Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAFRA’DA, ‘BENİM EVİM’ PROJESİ BAŞLATILDI

Bafra Belediyesi’nin başlattığı  “Benim Evim” projesi kapsamında yapılan çalışmalar devam ediyor. 

BAFRA’DA, ‘BENİM EVİM’ PROJESİ BAŞLATILDI

Bu çalışmalar kapsamında Hasan Çakın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Nazmiye Demirel Ortaokulu’nda öğrencilere Bafra Belediyesi’nin temiz bir çevre için bilinçlendirme kampanyası çerçevesinde hazırladığı Çevre Broşürleri dağıtıldı. Ayrıca kampanya kapsamında okullara Atık Pil Toplama Kutuları Bafra Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından dağıtıldı. Billboardlar ve sosyal medyada çeşitli görseller ve metinler kullanılarak bilinçlendirmeler yapılıyor. Dağıtılan çevre broşürlerine ve atık pil kutularına öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, okul ziyaretleri kapsamında ise Kızılırmak İlkokulu’nu ziyaret ederek, okul müdürü Hasan Elagöz, öğrenciler ve öğretmenlerle sohbet etti. ve ziyaretinde karanfil dağıttı.

ÇALIŞMALARIMIZ ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR
Çalışmalar hakkında bilgiler veren Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, “2017 yılında planladığımız 12 projeyi hayata geçirdik. Sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlere önem verdik. Öğrencilerimizi sinema ve tiyatrolar ile buluşturduk. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma alanında çalışmalar yaptık. Hemşerilerimi ziyaret etmeye onlarla beraber olmaya devam ediyoruz. Bafra Belediyesi olarak cumhuriyet meydanımızı yeniledik. Belediye caddesi ve tekel caddemizde baskı beton yol, kaldırım ve aydınlatma çalışmaları yaptık. Bu çalışmalarımız devam ediyor”dedi.

BİZ TEMİZLİĞE ÖNEM VEREN BİR MİLLETİZ
Bafra Belediye Başkanı  Şahin açıklamalarını şöyle tamamladı. ”Sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiriyoruz. ‘Bafra Benim Evim’ çalışmamızı önceki yıllarda yapmıştık. Bu çalışma ile çevrenin korunması, çevre bilincinin geliştirilmesini hedefliyoruz. Temiz çevre insanların kendisine ve yaşadıkları yerlere gösterecekleri özenle gerçekleşmektedir. Biz temizliğe önem veren bir milletiz. Bu bizim avantajımızdır. Böyle bir çalışma ile toplumsal duyarlılık daha da artacak, bu kültürümüzü gelecek nesillere de aktarımı sağlanmış olacaktır. Hepimiz biliyoruz ki; doğal çevrenin temiz olması insan sağlığının korunmasında etkilidir. İnsan sağlığı çevrenin temiz olmasında oldukça etkilenir. Çevre temizliği insanların hayatını kolaylaştırır. Hem kendimizin temiz bir çevrede yaşaması için hem de gelecek nesillere temiz bir çevre bırakmak için hepimize büyük görevler düşmektedir. Bu amaçla başlattığımız çalışmalar hemşerilerimiz ve öğrencilerimiz tarafından takdirle karşılanmış ve destek vermektedirler. Öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum.”
Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ