Sönmezler Fırın
Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

ORUÇ, ‘20 GÜNDE 15 BİN MUAYENE YAPILDI’

Samsun İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç.Dr Muhammet Ali Oruç, “Yeni hizmete giren Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum ek hizmet binasında 20 günde 15 bin muayene yapıldı ”dedi.

ORUÇ, ‘20 GÜNDE 15 BİN MUAYENE YAPILDI’

Atakum’da hizmete giren SBÜ Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ek Hizmet binasında sunulan sağlık hizmeti hakkında bilgi veren Samsun İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr. Muhammet Ali Oruç, “15 Ocak tarihinde hizmete giren ek hizmet binamızda, açılalı sadece 20 gün gibi kısa bir zaman geçmesine ve hizmetin bilinirliğinin istenen düzeyde olmamasına rağmen 15 binin üzerinde hastamızın muayenesi gerçekleştirdik. Bu rakam birçok ilçe devlet hastanemizde yapılan muayene rakamının üzerinde. Her geçen gün artan muayene sayısı halkımızın merkezimize ilgisini gösteriyor ”dedi.

HİZMETTE SİNİR YOK
Atakum’da kamu sağlık hizmeti sunumu noktasında önemli bir eksikliği kapattığını görmek bizi mutlu ediyor vurgusu yapan Oruç, ”Ek Hizmet binamızda şu an itibariyle Çocuk Hastalıları, Dâhiliye, Göz, Kadın Doğum, Kardiyoloji, Cildiye, Nöroloji, Genel Cerrahi, Kulak Burun Boğaz, Ortopedi, Beyin Cerrahi, Üroloji, Göğüs Hastalıkları ve Ağız Diş Sağlığı branşları olmak üzere 14 ayrı branşta muayene hizmeti veriliyor. En kısa zamanda poliklinik sayımızı 25’e çıkaracağız. Yeni poliklinik alanlarının tespiti tamamlandı, bu alanların malzeme temin çalışmalarına da başlandı. Bu alanların hizmete girmesiyle branşlarımızın çoğu 2 poliklinikle hizmet verecek, 10 olan diş üniti sayısı 20’ye çıkacak, var olan branşlarımıza ek olarak Kalp Damar Cerrahisi, Fizik Tedavi, Psikiyatri ve Diyetisyen branşlarında da muayene hizmeti verilmeye başlanacak” diye konuştu.

70 ARAÇLIK BİR OTOPARK
Ek hizmet binamız açıldığında hastalarımız Merkezi Hekim Randevu Sistemi üzerinden (MHRS) muayene randevularını alamadıklarını belirten Oruç,”Bu konuda da gerekli çalışmaları 1 Şubat tarihi itibariyle tamamladık. Artık hastalarımız Merkezi Hekim Randevu Sistemi (Alo 182) üzerinden randevularını alarak muayene işlemlerini tamamlayabilirler. Ayrıca binamızın açılış sürecinde son aşamaya gelen çevre düzenleme çalışmaları da Atakum Belediyemizin desteğiyle bitirildi. Ön bölümde oluşturulan yeni oturma alanlarında ve giriş bölümünde yeşillendirme çalışmaları yapıldı, 70 araçlık bir otopark düzenlemesi de yine belediyemizin desteğiyle tamamlanarak halkımızın hizmetine sunuldu.Bundan sonra da Atakum’da olduğu gibi daha nitelikli sağlık hizmeti sunumu noktasında tüm sağlık tesislerimizde yapılması gereken çalışmaları değerlendirerek, kurumlarımızla işbirliği içinde ivedilikle tamamlayacağız. Amacımız Samsun halkına layık olduğu kaliteli sağlık hizmetini sunmak”dedi.
Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ