Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

‘ULUSAL SULAK ALANLAR ÇALIŞTAYI SAMSUN’DA YAPILACAK’ 

Samsun Büyükşehir Belediye Yusuf Ziya Yılma,”12 Şubat Dünya Sulak Alanlar Günü etkinlikleri kapsamında Ulusal Sulak Alanlar Çalıştayı Samsun’da yapılacak. Büyükşehir Belediyesi ve Kızılırmak Deltası Koruma ve Geliştirme Birliği (Samkuş) işbirliği ile düzenlenecek çalıştayda kuş cenneti tanıtılacak” dedi.  

‘ULUSAL SULAK ALANLAR ÇALIŞTAYI SAMSUN’DA YAPILACAK’ 

2 Şubat Dünya Sulak Alanlar Günü kapsamında, Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek program, Kızılırmak Deltası’nın tanıtım filmi gösterimiyle başlayacağını söyleyen Başkan Yylmaz,”Çok sayıda akademisyenin katılması beklenen etkinliğe tüm Samsunlular davet ediliyor.Programda, Kızılırmak Deltası Foto Safari Yarışması‘nda derece elde eden fotoğrafların yer alacağı serginin açılışı yapılıp doğa fotoğrafçılarına ödülleri verilecek ”dedi.

‘ ÇÖZÜM ÖNERİLERİ ÜZERİNDE DURULACAK’
Kızılırmak Deltası Somut Olmayan Kültürel Miras Çalışması’nın sonuçlarının sunumu ile kitap tanıtımının da yapılacağı etkinlik, Ulusal Sulak Alanlar Çalıştayı ile devam edeceğini ifade eden Başkan Yylmaz,” Çalıştayda Kızılırmak Deltası su ayak izi çalışması, iklim değişikliğinin su kaynaklarına etkisi projesi ve sulak alan yönetimi konularında sunumlar yapılıp, sorun ve çözüm önerileri üzerinde durulacak. Ayrıca sulak alanların değişimlerinin uydu görüntüsüyle izlenecek” diye konuştu.
Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ