Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

KÜÇÜK BEDENLERDEN BÜYÜK FİKİRLER

Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü Maarif Hareketi Projesi kapsamında Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulunun Canik belediyesi işbirliği ile veli ve öğrencileri tarafından hayal edilen 43 gerçek hikayeden oluşan ‘’Bizim Hikayelerimiz’’kitabının sunumu gerçekleştirildi.

KÜÇÜK BEDENLERDEN BÜYÜK FİKİRLER

Canik Belediyesi Başkan Yardımcısı Alican Usta, Canik ilçe Milli, Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar, Şube Müdürlerinden, Bakiye Can Usta, Yüksel Önder, Mustafa Kaplan okul Müdürleri ve veliler katıldığı  programda Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulunun Müdürü Zerrin Karagöl Şen, Bu kitabın basılmasına destek veren Canik Belediyesine ve kitabın komisyon üyelerinden Prof. Dr. Koray Karabekiroğlu , Prof. Dr. Kurtman Ersanlı ve öğretmenlerde teşekkür ettiklerini belirterek,” Veliler ve çocuklar tarafından hazırlanan hikayelerin amacı ;aile içinde ve sosyal yaşantımızdaki problemlerin çözümüne yönelik olumlu davranış geliştirme amaçlanmıştır “dedi.

ETKİNLİK İLETİŞİM ÇOCUKLAR İÇİNDE ÇOK ÖNEMLİDİR
İletişim hayatın her döneminde çok önemli bir unsurdu, ailede etkili bir iletişim aile üyelerinin birbirleriyle karşılıklı olarak duygu ve düşüncelerini paylaşarak birbirlerini daha iyi anlamalarını sağladıklarını söyleyerek ,”İşbirliği, yardımlaşma davranışlarını geliştirir. Bu nedenle etkinlik iletişim çocuklar içinde çok önemlidir. Bu kitabı hazırlarken aile bireylerinin birbirleriyle ve sosyal çevrelerinde özellikle çocukların çevresindeki diğer insanlarla etkili bir iletişim kurarak oluşabilecek problem durumlarına karşı çözüm yolu bulma davranışını geliştirmek hedeflenmiştir”diye konuştu.

DESTEK VERDİĞİMİZ ÇALIŞMA DEĞERLİ BİR ÇALIŞMADIR
Canik Belediyesi Başkan Yardımcısı Alican Usta Projenin önemli ve güzel bir çalışma olduğunu takdir ederek, böyle çalışmalara desteklerinin devam edeceğinin altını çizerek,” Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulunun velisi ile uzmanlarla birlikte yürüttüğü bizimde Canik Belediyesi olarak destek verdiğimiz çalışma değerli bir çalışmadır. Çocuklar bu yaşlarda oyunlar aracılığı ile hikayelerle çok kolay öğrenirler. Bu yollarla öğrendikleri çok daha kalıcı olur. Velilerimizin karşılaştıkları sorunlar karşısında ürettikleri çözüm yollarını öğretici hikayelere dönüştürdüler ve bunu da kitaplaştırdılar Güzel bir işi başardıkları için herkesin eline sağlık. Bu çalışmanın alanında nadir çalışmalardan birisidir. Okul müdürümüzü, hocalarımızı ve emeği geçen tüm eğitimcilerimizi tebrik ediyorum ”ifadelerini kullandı.

ANNE BABALARINA ULAŞAN BİR MUHABBET KÖPRÜSÜDÜR
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar, Bu taze dimağların anne baba ve öğretmenleriyle çıktığı edebiyat yolculuğunun çok önemli olduğunu vurgulayarak,”, Bu anlamlı projeyle çocukların tertemiz kalbinden, anne babalarına ulaşan bir muhabbet köprüsü olduğunu, ebeveynlerin katılımlarıyla öğretmenlerimizin girişimiyle oluşan bu hikaye kitabında emeği geçen ve katkısı olan herkese teşekkür ediyorum ”şeklinde konuştu.
Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ