Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

İL MİLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İLE ORTAK PROJELER DEĞERLENDİRİLDİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Erdal Aksoy, Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz’ı makamında ziyaret etti. Ziyaret esnasında iki kurumun ortaklaşa yürüttüğü projeler ve gelecek dönemlerde hayata geçirilecek projeler üzerinde değerlendirmeler yapıldı.

İL MİLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İLE ORTAK PROJELER DEĞERLENDİRİLDİ

BİRLİKTE BİRÇOK BAŞARILI PROJELER HAYATA GEÇİRDİK’
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortak yürütülen projeler hakkında, konuşan Müdür Karayılmaz,”İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte birçok başarılı projeler hayata geçirdik ve yeni projeleri uygulamaya koymak için il Milli Eğitim Müdür Yrd. Erdal bey ile değerlendirme toplantısı gerçekleştirdik. Şuana kadar bütün projelerimiz iki kurumun koordinasyonu ve yoğun çalışmaları ile devam ediyor. Bugüne dek İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa birçok başarılı proje hayata geçirdik, bunların başında ‘Geleceğe Kulaç Atıyoruz’ projesi gelmektedir. Proje kapsamında binlerce çocuğumuz temel yüzme eğitimi alarak, hem öğrenim hem de spor hayatlarına devam ediyorlar. Samsun’da uygulamaya sokulan bu proje, ülkemizde örnek gösterilerek birçok ilde uygulamaya sokuldu. Öte yandan “Zirvede Bende Varım” projesiyle Aile ve Sosyal Politikalar bünyesindeki öğrencilerimizin de içerisinde bulunduğu ikinin üzerinde öğrenci Spor Tırmanış branşı ile tanışarak müsabakalara katılma yolunda büyük aşama kat ettik ”dedi.

‘BİR PROJENİN HAYATA GEÇİRİLMESİ PLANLANMAKTADIR’
Bir diğer önemli projemiz olan ‘Sağlıklı Nesiller Mutlu Gelecekler’, Baruthane Orta Okulunun öncülüğünde devam etmekte olduğunu hatırlatan Müdür Yardımcısı Erdal Aksoy,” Proje kapsamında öğrencilerimiz hem sportif hem de sanatsal faaliyetlerde yeteneklerini geliştirme imkanı buluyorlar. Bu projemizin yelpazesini genişleterek, 17 ilçemizde belirlenecek pilot okullar üzerinden yürütülmesi düşünülmektedir. Yeni projeler kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak düzenleyeceğimiz ‘Samsun İçin Okuma Vakti’ projesi 8 Şubat 2018 tarihinde Canik 19 Mayıs Stadyumunda binlerce öğrencinin aynı anda kitap okuyacağı bir projenin hayata geçirilmesi planlanmaktadır. Bir diğer uygulamaya sokacağımız projemiz ise ‘7 Bölge 7 Toy’da Türk’üm’ projesi kapsamında Orta Asya’dan Anadolu’ya gelerek burasını yurt edinen Türk boylarımızı yeni nesillere öğreterek, onları Ataları konusunda bilgilendirmeyi hedefleyen projeler olarak uygulamaya konulması planlanmaktadır ”diye konuştu.
Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ