Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

HAYVANSEVERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ 

Samsun’un Atakum ilçesi Taflan Mahallesinde tellere takılıp sağ boynuzu kirli bir şekilde bulunan karaca hayvan sever mahalle sakini Abdurrahman Mandıralı tarafından Taflan Veteriner kliniğine getirildi.

HAYVANSEVERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ 

Taflanın sevilen Veteriner Hekimi Tuncer Onur tarafından karacaya ilk muadele anında yapıldı. Sağ boynuzu dipten kırılan karacanın boynuzu anestezi ile alındı ve yaralarına müdahale edildi. Daha sonra Milli Parklar Şube Müdürlüğü aranarak aynı gün içerisinde karaca Milli Parklar Şube Müdürlüğüne teslim edildi.

HAYVANLARA KARŞI OLAN SEVGİM BÜYÜK
Hayvan sever Abdurrahman Mandıralı ”Hayvanlara karşı olan sevgim çok büyük. Bu nedenle tellere takılıp sağ boynuzu kırılan karacayı gördüğümde Karacayı alıp bölgemizin sevilen ve sayılan Veteriner Hekimi Tuncer Onur’a getirdim. Yapılan tedavinin ardından Milli Parklar Şube Müdürlüğüne yaralı karacayı teslim ettik “dedi. Veteriner Tuncer Onur ise,” Hayvan sever Abdurrahman Mandıralı tarafından bana getirilen ve ilk muayenede sağ boynuzunun dipten kırık olduğunu tespit ettiğim Karaca’nın anestezi ile kırık olan boynuzunu alıp, ilk muadelesini yaptıktan sonra yetkililere haber vererek hayvanın sağlıklı bir şekilde hayatını devam etmesini sağladık ”diye konuştu.
Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ