Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAŞKAN GENÇ, “OYUNCAK MÜZESİ’NE ÇOCUKLARDAN YOĞUN İLGİ VAR “DEDİ.

Canik Belediyesi tarafından yapılan ve yarı yıl tatilinde kapılarını öğrencilere ücretsiz açan Türkiye’nin en büyük, dünyanın ise sayılı oyuncak müzelerinden Canik Oyuncak Müzesi, çocuklardan yoğun ilgi görüyor.

BAŞKAN GENÇ, “OYUNCAK MÜZESİ’NE ÇOCUKLARDAN YOĞUN İLGİ VAR “DEDİ.

Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Kampüsü içerisinde kurulan Canik Oyuncak Müzesi, yarı yıl tatilinde kapılarını ücretsiz olarak çocuklara açtı. Canik Belediye Başkanı Osman Genç’in öğrencilere “Karne Hediyesi” olarak hizmete açtığı Oyuncak Müzesi’ne çocuklar yoğun ilgi gösteriyor. ‘Geleneksel’, ‘fabrikasyon’, ‘yabancı’, ‘antik’ ve ‘yerli’ kategorilerinde yüzlerce oyuncağın yer aldığı Türkiye’nin en büyük oyuncak müzesinde çocuklar, hayal dünyalarını genişletirken, oyuncakların tarihi serüvenini de öğrenme imkanı buluyor.

YÜZLERCE ÖĞRENCİ ZİYARET ETTİ
Yarı yıl tatili boyunca ücretsiz olacak ve 5 Şubat Pazartesi gününe kadar 10.00 – 16.00 saatleri arasında açık kalacak olan müzeyi son 10 günde yüzlerce öğrenci ziyaret ederken, çocuklar müzeyi kendilerine hediye eden Başkan Osman Genç’e teşekkür etti. Ülkenin geleceği olan çocukları çok sevdiğini belirten Başkan Genç, “Geleceğimiz olan çocuklarımızın hayal dünyasını zenginleştirmek, geçmişten bugüne kadar oyuncakların serüvenini bir müzede anlatmak istedik. Sadece çocuklarımızın değil, büyüklerin de yoğun ilgisi ne kadar doğru bir iş yaptığımızı gösteriyor” dedi.

ÇOCUKLARA KARNE HEDİYESİ
Çocukların müzeye olan ilgisinden mutlu olduğunu ifade eden Başkan Genç, “Çocuklarımız eğitim-öğretim dönemi boyunca kendilerini geleceğe hazırlıyor. Bizler de, geleceğimiz olan çocuklarımıza müzemizin kapılarını yarı yıl tatili boyunca ücretsiz açarak onlara karne hediyesi vermek istedik. Çünkü Canik Oyuncak Müzesi, çocuklar için aynı zamanda bir eğitim merkezi olacak. Çocuklarımızdan oldukça yoğun ilgi var. Sadece çocuklarımız değil, büyükler de müzemizi görmek istiyor. İnşallah yakın zamanda açılışını gerçekleştirerek, kapılarını herkese açacağız” diye konuştu.

TURİST ÇEKECEK
Oyuncak Müzesi’nin, oyuncak tarihine bir bakış olmasının ötesinde, insanlık tarihine bir bakış olduğuna vurgu yapan Başkan Genç, “İnsanlık tarihi boyunca çocukların eline verilen oyuncaklarla tarihin seyrinin nasıl şekillendiği ile ilgili bizlere bir tarih akışı sunan Canik Oyuncak Müzesi, içerisinde Anadolu topraklarında tarih öncesindeki oyuncakları da görme imkanı sağlıyor. Şehrimize farklılık kazandıran ve önemli bir eksikliği gideren oyuncak müzesi sadece Samsunlulara, çocuklara hizmet eden bir müze olmayacak. Samsun dışından da yerli ve yabancı turistlerin uğrak merkezi olacak” şeklinde konuştu.
Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ