Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAFRA BELEDİYESİ, İŞKUR VE KOSGEB İŞBİRLİĞİ İLE GİRİŞİMCİ YETİŞTİRİYOR

Bafra Belediyesi, İŞKUR ve KOSGEB işbirliği ile 8-11 Şubat 2018 tarihlerinde 25 kişilik “Girişimcilik Eğitimi” verecek. 

BAFRA BELEDİYESİ, İŞKUR VE KOSGEB İŞBİRLİĞİ İLE GİRİŞİMCİ YETİŞTİRİYOR

4 Gün sürecek olan Girişimcilik Eğitiminde Girişimcilik özelliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme ve yaratıcılık egzersizleri ile sorumlu girişimcilik kavramı ve tecrübe paylaşımı, işletme kavramı, işletme fonksiyonları, türleri, kuruluş şekilleri, mali ve hukuki sorumluluklar, İş planı kavramı ve öğeleri (Pazar araştırma, pazarlama planı, üretim planı, yönetim planı, finansal plan) ve İş modeli ve iş planına yönelik atölye çalışmaları konuları işlenecektir.

‘100 BİN TL GERİ ÖDEMELİ DESTEK SAĞLAYACAKTIR’
KOSGEB, kendi işini kuracak girişimcilere;  Kuruluş masrafları için 2 bin TL, Makine teçhizat yazılım: 18 bin TL den başlayan, Kira, personel masrafları için: 30 bin TL den başlayan hibe destek sağlayacaktır. Ayrıca Makine teçhizat yazılım için 100 bin TL geri ödemeli destek sağlayacaktır. Girişimcilerin bu destekten faydalanabilmesi için; Son 1 yıl içerisinde girişimcinin kurmak isteği işle aynı faaliyet konusunda kurulmuş şirketinin olmaması, Mevcutta kendisine ait başka bir işletmesinin bulunmaması ve bir işletmede %50’den fazla ortaklığının olmaması, Başka bir yerde SGK hükümlerine tabi olarak çalışmaması, Kurulacak işin eğitim, sağlık, finans, eğlence, sosyal hizmetler, tarım, hayvancılık alanlarında olmaması gerekmekte.

‘İLÇEMİZDE HER TÜRLÜ GİRİŞİMİN ÖNÜNÜ AÇTIK’
İŞKUR, engelli vatandaşlarımıza proje karşılığında 3 bin TL kuruluş işlemleri desteği, 11 bin TL İşletme gideri desteği ve 36 bin TL kuruluş desteği olmak üzere toplamda 50 bin TL destek sunarken, eski hükümlülere de kendi işini kurmaları için brüt asgari ücretin 15 katına kadar hibe desteği verilerek eski hükümlülerin yeniden hayata başlamalarına katkı sağlamak amaçlanmakta. Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, “Belediye olarak ilçemizde her türlü girişimin önünü açtık ve açmaya devam ediyoruz. Özellikle iş bulma güçlüğü yaşayan engelli ve eski hükümlülere belediye olarak destek veriyoruz. Eğitim sonunda Girişimcilik belgelerini alan katılımcılar, gerek KOSGEB, gerekse İŞKUR desteklerinden faydalanabilecekler” dedi.
Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ