Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAŞKAN ŞAHİN, ‘BAFRA BELEDİYESİ OLARAK KARA HAZIRIZ’

Bafra Belediyesi ilçede hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyrederken ekip ve ekipmanlarını hazırlayarak kış hazırlıklarının tamamlandığını belirten Başkan Zihni Şahin, ”İlçe genelinde tüm tedbirleri alındık. Gelecek olan bilgileri değerlendirilerek ekiplerimiz tarafından derhal müdahale edilecek ”dedi.

BAŞKAN ŞAHİN, ‘BAFRA BELEDİYESİ OLARAK KARA HAZIRIZ’

Meteoroloji Genel Müdürlüğü uyarılarını takip ederek olası kar yağışı için ilçe genelinde gerekli tüm tedbirlerin alındığını ifade eden Başkan Şahin,”Karla mücadele edecek ekip, tüm ekipman ve donanımlarıyla Bafra’da 7/24 görev yapacak. Geçtiğimiz yıl yaşanan yoğun kar yağışında anında müdahale eden Bafra Belediyesi ekipleri, bu kış da ilçe genelinde vardiyalı olarak çalışacak”dedi.

YENİ KAR KÜREME ARAÇLARI HAZIRLADIK
İlçemizde olası olumsuz kış şartları için ekipler hazırlıklarını tamamladığını vurgulayan Başkan Şahin,” Geçtiğimiz yıl ekiplerimiz kar yağmaya başladığı andan itibaren yol açma çalışmalarını başlattı. Büyükşehir Belediyemizin ekipleri ile koordineli çalışarak bütün ana yollarımızı ve köy yollarımızı açtık. Cenazelerimiz ve hastalarımız oluyor. Çalışmalarımızda bu vakalara öncelik veriyoruz. Bu yılda hiçbir sıkıntı yaşamamak için yeni kar küreme araçları hazırladık. Kar Temizleme ekipleri ilçe genelindeki çalışmaları; 2 greyder, 5 kepçe, 2 loder, 2 kar küreme aracı, 2 tuzlama aracı, 50 ton tuz stoğu ve kar temizleme ekipleri ile yapacak” diye konuştu

543 23 20 NUMARALI TELEFONUNU ARAYABİLİRSİNİZ
Halkımız eğer kar nedeniyle bir olumsuzluk yaşarlarsa belediyemizin 543 23 20 numaralı telefonunu 7/24 arayarak bilgi verebileceklerini hatırlatan Başkan Şahin,”  Su sayaçları, araç lastikleri, ayakkabılar hava şartlarına uygun hale getirilmeli. Zorlu hava şartlarında araçları mecbur kalmadıkça trafiğe çıkarmayalım. Kış şartlarında oluşabilecek saçakların altından geçmemelerini halkımızdan rica ediyorum“ ifadelerini kullandı.
Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ