Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAŞKAN GENÇ, ‘SÜREKLİ GELİŞEN BİR ŞEHİR İÇİN ÇALIŞIYORUZ’

AK Parti Atakum teşkilatını ağırlayan Canik Belediye Bakanı Osman Genç, Türkiye’nin hedefleri doğrultusunda ortak akıl ve uyumlu çalışmayla şehri dönüştürecek projeler ortaya koyduklarını belirterek, “Sürekli gelişen bir şehir için çalışıyoruz” dedi.

BAŞKAN GENÇ, ‘SÜREKLİ GELİŞEN BİR ŞEHİR İÇİN ÇALIŞIYORUZ’

Geçtiğimiz haftalarda yapılan kongreyle göreve başlayan AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy ve yönetim kurulu üyeleri, kendilerine hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Canik Belediye Başkanı Osman Genç’e iade-i ziyarette bulundu. Teşkilat Başkanı Köksoy ve yönetim kurulu üyeleriyle sohbet eden Başkan Genç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde AK Parti iktidarları boyunca Türkiye’nin her alanda gelişme gösterdiğini ve dünyada söz sahibi bir ülke haline geldiğini belirterek, Canik Belediyesi olarak Türkiye’nin 2023, 2053 ve 2071 vizyonları doğrultusunda şehrin gelişimi için çalıştıklarını söyledi.

FİZİKİ VE SOSYAL DÖNÜŞÜM
Bu güne kadar diğer kurum ve kuruluşlarla olduğu gibi AK Parti teşkilatlarıyla da birlik ve beraberlik içerisinde uyumlu bir şekilde çalıştıklarını ifade eden Başkan Genç, “Sayın Cumhurbaşkanımız AK Parti hükümetleri ile birlikte Türkiye hızlı bir değişim gösterdi. Bizler de yerel ölçekte yaptığımız çalışmalarla hükümetimizin Türkiye’yi kalkındırmasına katkıda bulunuyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın rehberliğinde şehirleşme anlamında şehrimizde fiziki ve sosyal dönüşüm sağlıyoruz. Sürekli değişen ve gelişen bir şehir için çalışıyoruz” dedi.

ŞEHRİN GELİŞİMİNE KATKI
Türkiye’nin hedeflerinin gerçekleşmesinde şehirlerin rolünün çok büyük olduğuna işaret eden Başkan Genç, “Türkiye’nin büyümesi ve gelişmesi şehirlerimizin gelişimine de bağlıdır. Şehirleri kalkındıracak olan ise yerel yönetimlerdir. Bu bakımdan, şehirlerin yarıştığı günümüzde Samsun şehrimizi daha yukarılara taşımak hepimizin görevidir. Eğitimden kültüre, turizmden modern yaşam alanlarına kadar bir çok alanda yaptığımız yatırımlar şehrimizin, dolayısıyla ülkemizin gelişimine katkı sağlıyor” diye konuştu.

‘CUMHURBAŞKANIMIZI DOĞRU ANLAMALIYIZ’
Şehirle alakalı hedefleri gerçekleştirmek için Cumhurbaşkanı ve Türkiye’nin hedeflerinin doğru okunması gerektiğine de vurgu yapan Başkan Genç, “Türkiye’deki dönüşümü Samsun’da gerçekleştirmek zorundayız. Ancak liderini okuyamayanların bunu başarması mümkün değildir. Biz Canik Belediyesi olarak, sadece kültür, eğitim, spor, kentsel dönüşüm alanlarındaki fiziki yatırımlarla değil, düzenlediğimiz Yeni Türkiye Yolunda Konferansları ve gerçekleştirdiğimiz Ekonomi Çalıştayı ve diğer projelerimizle hükümetimizin hedeflerine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Şehir olarak sayın Cumhurbaşkanımızın ve hükümetimizin yüküne omuz atmalıyız” şeklinde konuştu.

Ziyaretin sonunda Başkan Genç, AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy’a  belediyenin  çıkarmış olduğu “ Geçmişten Günümüze Samsunspor ” isimli kitabı hediye etti.
Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ