Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

CANİK KUZEY YILDIZI’NDA KONUT TESLİM HEYECANI

Karadeniz Bölgesi’nin en büyük kentsel dönüşüm projesi olan ve toplam 383 dönüm alanda 2 bin 688 konuttan oluşan Kuzey Yıldızı’nın 2. etabı kapsamında yapılan 3 blokta 67 daire hak sahiplerine kura ile teslim edildi.

CANİK KUZEY YILDIZI’NDA KONUT TESLİM HEYECANI

TOKİ ve Canik Belediyesi işbirliğiyle yapılan Karadeniz’in en büyük kentsel dönüşüm çalışması olan Canik Kuzey Yıldızı Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 67 hak sahibi daha dairelerine kavuştu. Toplam 383 dönüm alanda toplam 2 bin 688 konuttan oluşan 750 milyon lira bedelli projenin ikinci etabında yer alan 127 adet konuttan 67’sinin hak sahiplerine teslim işlemleri Canik Kültür Merkezi’nde düzenlenen kura çekimi ile gerçekleştirildi. Hak sahiplerinin dairelerine kavuşmasının ardından kalan diğer daireler ise yine kura usulü ile satışa sunulacak.

ÖRNEK ŞEHİRLEŞME
Kura çekim töreninde yaptığı konuşmada, Canik’te son 14 yılda 15 binden fazla konutun yapıldığına ve ilçe nüfusunun yüzde 52 arttığına işaret eden Başkan Genç, “Bütün gayretimiz insanlarımıza eşit bir yaşam hakkı sunma yönündedir. Daha önce bu bölgede gecekondu şeklinde eski, tek katlı yapılar vardı. Şimdi insanlarımız modern bir yaşam alanına kavuştu. Kuzey Yıldızı, içerisindeki sosyal donatıları, oyun alanları, hastanesi, camisi, okulları, alışveriş merkezleri ve modern binaları ile insan merkezli bir yaşam alanıdır. Kuzey Yıldızı Projesi ile birlikte örnek bir şehirleşme örneği sunuyoruz” dedi.

CANİK HER ALANDA MARKA
Kuzey Yıldızı projesi ile güzel bir şehirleşme örneği sunduklarını belirten Canik Belediye Başkanı Osman Genç, “Biz insanın şehirleştirildiği bir medeniyetten değil, insanın şehri insanlaştırdığı bir medeniyetten geliyoruz. Canik Belediyesi sadece kentsel dönüşümde değil, kültürde, sanatta, eğitimde, sporda da dönüşümler gerçekleştiren önemli bir markadır. Canik’in ismi sadece şehrimizde ve bölgemizde değizde değil, Türkiye genelinde ve dünyanın pek çok yerinde duyulan bir markadır. Medeniyetin özünü oluşturan şehrin sosyal, kültürel ve mekan olarak daha yaşanılır kılınması için çalışıyoruz” diye konuştu.

67 KONUT HAK SAHİPLERİNE TESLİM EDİLDİ
Yaptıkları kentsel dönüşümlerle sadece yeni bir şehir oluşturmadıklarını, sosyal dönüşümü de sağladıklarını dile getiren Başkan Genç, “İnşallah hurdacılar alanında da önemli bir dönüşüm gerçekleştireceğiz. Emlak Konut işbirliği ile burada Türkiye’ye örnek olacak yeni bir yaşam alanı oluşturacağız. Yeni Mahallemizdeki bu projemizin temelini inşallah Haziran-Temmuz aylarında atacağız. Şubat ayından sonra inşallah cezaevi de yeni yerine taşınacak ve boşalan alanda da yapacağımız modern konutlarla dönüşüm sağlayacağız” şeklinde konuştu.Başkan Genç ayrıca, Afrin’de operasyonda bulunan Türk askeri için de dua etti. Konuşmaların ardından Başkan Genç ve noter yetkilileri kura çekerek, 67 konutun hak sahiplerini belirledi.

EKSİKSİZ BİR YAŞAM ALANI
Toplam 750 milyon liralık bütçesiyle Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projeleri arasında yer alan Kuzey Yıldızı, 383 dönüm alan üzerinde toplamda 2 bin 688 konuttan oluşuyor. İçerisinde anaokulu, ilk okulu, orta okulu, lisesi, alışveriş merkezleri, sosyal donatıları, spor alanları, özel hastanesi, karakolu, camisi, otoparkı, park ve yeşil alanları ile eksiksiz bir yaşam alanı olan Kuzey Yıldızı Projesi, yer sahipleriyle uyumlu bir şekilde gerçekleştirilmesi ve eski yapıların yıkılıp, yerine yenilerinin yapılması bakımından da Karadeniz Bölgesi’nde ilk olma özelliği taşıyor. Ayrıca Kuzey Yıldızı Projesi kapsamında cezaevi de Canik ilçesinden kalkacak ve söz konusu modern bir yaşam alanına kavuşacak.
Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ