Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

‘GÖREV YAPTIĞIM YERDEKİ İNSANLARIN DERDİ BENİM DERDİM, SEVİNCİ BENİM SEVİNCİMDİR’

Vali Osman Kaymak, Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz ile birlikte Kavak Dernekler Federasyonu tarafından İlkadım Derebahçe Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen Geleneksel Tirit Yemeği Gecesi’ne katıldı.

‘GÖREV YAPTIĞIM YERDEKİ İNSANLARIN DERDİ BENİM DERDİM, SEVİNCİ BENİM SEVİNCİMDİR’

Kavak Dernekler Federasyonu tarafından İlkadım Belediyesi’nin katkıları ile İlkadım Derebahçe Sosyal Tesisleri’nde, Vali Osman Kaymak ve Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz’in katılımı ile Geleneksel Tirit Yemeği Gecesi düzenlendi.

BURADAKİ AMAÇ YEMEK YEMEK DEĞİLDİR
Kavak Dernekler Federasyonu Başkanı Op. Dr. Yılmaz Karagöz Geleneksel Tirit Yemeği Gecesi’nde yaptığı konuşmada, ’’Sivil toplum kuruluşları hayatımızın vazgeçilmez unsurlarıdır. Biz Kavaklılar gönülden gönüle dostluk köprüleri kurmaya gelmiş insanlarız. Buradaki amaç yemek yemek değildir. Buradaki amaç birlik ve beraberliği sağlamaktır. Bu akşam burada beraber olmamızın nedeni de budur. Bu tür etkinlikler sadece Kavak ilçemize mahsus bir etkinlik değil, bütün komşu ilçelerimizde de yapılan etkinliklerdir. Biz Kavaklılar Samsun’da belirli bir yeri olan insanlarız. Bizler Sayın Valimizin başlatmış olduğu Samsunspor’a yardım kampanyasına canı gönülden katılmalı ve destek olmalıyız. Ben bu etkinliğimize katılan başta Sayın Valilerimiz olmak üzere Milletvekillerimize ve bütün konuklarımıza çok teşekkür ediyor, hoş geldiniz diyorum’’ dedi.

ÖNEMLİ OLAN DOSTLUK VE BERABERLİKTİR
Sizlerle beraber olmanın keyfini yaşıyorum vurgusu yapan Vali Osman Kaymak, ”Değerli Kavaklılar malumlarınız ben Samsun’da göreve başlayalı altı ay oldu. Bu çok güzel ilimiz Samsun’u tanımaya çalışıyorum. Bu toplantılar da tanışmamıza vesile olmaktadır. Bu kaz tiritinin tanıtılması şüphesiz ilimiz için çok önemlidir. Arkadaşlar aslında kaz tiriti bahane önemli olan dostluk ve beraberliktir. Bu güzel ülkemizde bir ve beraber olmak çok önemlidir. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın inşallah. Samsunumuzu daha çok büyütelim. Samsun istihdama daha çok insan sağlasın, çevre il ve ilçelerden buralara gelsinler. Büyükşehir olmanın özelliği budur. Şüphesiz geleneksel kültürümüzü de korumamız gerekiyor. Bu dernekler bunu sağlamaktadırlar.Samsun’un geleceğinde biraraya gelemiyorsak bunu sorgulamalıyız. Samsunspor Samsun’un ortak paydalarından biridir. Nasıl Samsunspor başarılı olduğu zaman sevinç duyuyorsak, üzüntü duyduğumuz zamanda yanında olmalı ve bende varım diyebilmeliyiz. Ben görev yaptığım yeri seviyorum. Görev yaptığım insanları seviyorum. Onların derdi benim derdim. Onların sevinci benim sevincimdir. Her çalıştığım yerde olaya böyle baktım. İnsanlarımız Samsunspor’u seviyorsa onları sevindirmemiz lazım. Samsunspor sıkıntıdaysa onu sıkıntıdan çıkarmamız gerekmektedir. Ne yapabiliriz diye olaya müdahil olduk ve bir kampanya başlattık” diye konuştu.

ŞUANA KADAR 1 MİLYON 700 BİN TL PARA TOPLANDI
“Aslında Samsun’da Samsunspor bilinci yaşıyor” diyen Vali Kaymak,” Arkadaşlar şuana kadar 1 milyon 700 bin TL para toplandı. Samsun’u ve Samsunspor’u seviyorsak lütfen imkanı olanlar, bizden çağrı beklemesinler. Ümit ediyorum Samsunspor o eski ihtişamlı günlerine döner. Yeni stadyumumuz yapıldı. Aslında Samsun’a yakışan süper ligtir. Buradan yine Samsunspor’a desteğimizi imkanlarımız ölçüsünde yapalım diyorum.Kavakta organize sanayi bölgesi yoğun bir şekilde gelişiyor. Yeni ikinci organize sanayi bölgemizi kurmamız lazım. Biz sayın vekillerimizle birlikte Kavak ve Havza bölgesinde yerli otomobil kurulması için dosya hazırladık. Yetkililere sunduk. Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı milli otomobil çerçevesinde Samsun’da olması, inanıyorum ki Samsun’a büyük bir kalkınma hamlesini yakalatacaktır. Benim için bu şehirde görev yapmak onur ve gurur vericidir. Kendisi de Samsunlu olan Kastamonu Valimize de hoşgeldiniz diyorum. Bu güzel geceyi düzenleyen Kavak Dernekler Federasyonuna ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

BİRARAYA GETİRDİĞİNİZ İÇİN ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM
Kastamonu Valisi Sayın Yaşar Karadeniz yaptığı konuşmasında, “Bu güzide topluluğu burada biraraya getirdiğiniz için sizlere şükranlarımı sunuyorum. Sizler Kavak Dernekler Federasyonunun çatısı altında birlik ve beraberliğinizi koruyorsunuz. Bu çok önemlidir” dedi. Konuşmaların ardından dualar yapıldı ve konuklara kaz tiriti ikram edildi. Yemeğe ayrıca, Ak Parti Samsun Milletvekilleri Hasan Basri Kurt, Orhan Kırcalı, CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, İlçe Kaymakamları, ilçe belediye başkanları, Kadef’e üye derneklerin başkanları ve üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı
Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ