Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

‘İŞADAMLARINA LÜTFEN KAĞIT TOPLAYAN KİBAR AMCA’YI ÖRNEK ALIN’

Vali Osman Kaymak, Samsunspor’un 20 Ocak 1989 tarihinde geçirdiği elim kazanın yıldönümü nedeniyle Piazza Alışveriş Merkezi’nde düzenlenen ‘Bu Şehrin Çocukları Samsunsporludur’ projesi etkinliğine katıldı.

‘İŞADAMLARINA LÜTFEN KAĞIT TOPLAYAN KİBAR AMCA’YI ÖRNEK ALIN’

Samsun Maarif Hareketi kapsamında değerler eğitimi çalışmasıyla Samsunspor sevgisi ve marka değerini öğrenciler arasında yaygınlaştırmak amacıyla, okul müdürlerinin hazırladığı proje, Piazza Alışveriş Merkezi’nde Samsunlular ile buluştu.
Etkinlik için Piazza Alışveriş Merkezi’nin her katına yerleştirilen bin öğrenci sırasıyla gösterilerini sunarak, ‘Kırmızı Beyaz En Büyük Samsun’ ‘Kırmızı Beyaz Sevdamız Samsun’ tezahüratlarını yaptı. Programda, 29 sene önce 20 Ocak 1989 tarihinde Samsunspor’un geçirdiği elim tafik kazasında yaralan kaptan Emin Kar bir konuşma yaparak, duygularını aktardı.

BİZİ BİRBİRİMİZE BAĞLAYAN ORTAK DEĞERLER
29 sene önce elim trafik kazasında hayatını kaybeden Samsunsporlu beş futbolcumuzu rahmetle yad eden Vali Osman Kaymak, “Samsunspor dışarıda anıldığı zaman herkes bu kazayı hatırlıyorlar ama Samsunsporlular hiç unutmuyorlar. Gerçekten gördük ki; Samsunspor Samsunumuzun ortak paydası. Acılarımız, iyi günlerimiz bizi birbirimize bağlayan ortak değerler. Bu genç kardeşlerimiz hayatlarının baharında belki de Samsun’a büyük bir müjdeyle dönecekken, Malatya deplasmanına giderken hayatlarını kaybettiler. Allah onlara rahmet eylesin, mekanları cennet olsun. O günlerden kalan Emin Bey kardeşimize Allah acil şifalar versin. Bundan sonraki hayatlarında Allah yaralılarımıza iyi ve sağlıklı günler nasip eylesin” dedi.

ÖNEMLİ BİR ADIM OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM
Futbolcularımızın o günlerde gösterdiği gayreti unutmamak gerektiğini dile getiren Vali Kaymak, “İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün başlatmış olduğu Maarif Hareketi içerisindeki bu programı takdirle karşılıyorum. Gençlerimizin Samsunspor sevdasıyla büyümeleri, onların gerçekten bir Samsunlu olma yolunda önemli bir adım olduğunu düşünüyorum. Bu şehrin çocukları Samsunsporlu diyoruz. O yönüyle bugün buraya gelen sevgili gençleri tebrik ediyorum. Takımlarına sahip çıkıyorlar. Tabii ki Samsunsporlu olmak hep başarıları alkışlayarak olmayacak. Zaman zaman sıkıntılar yaşanabilir. Küme de düşebilir, yenilebilir ama takım tutmak, taraftar olmak her zaman o takımın yanında olmakla ölçülür” şeklinde konuştu.

İSTENİLEN PARAYI TOPARLAYAMADIK
Samsunspor’un son zamanlarda ciddi bir sınavdan geçtiğini ifade eden Vali Kaymak, “Ekonomik sıkıntılar var. Biz Valilik olarak bir kampanya başlattık. Özellikle Samsunspor taraftarlarına teşekkür ediyorum. Büyük destek verdiler ve büyük bir beraberlik havası oluştu ama maalesef hala amacımıza ulaşamadık. İstenilen parayı toparlayamadık. Tahtanın açılması ve yeni transferler yapmamız lazım. Aksi takdirde ikinci yarıda bizi zor günler bekliyor. Ama hala ümitler tükenmiş değil” dedi.

SEYREDEN ARKADAŞLARA SESLENİYORUM
Vali Kaymak taraftarlar tarafından sık sık tezahüratlar yapılan konuşmasında iş adamlarına seslenerek,” Özellikle imkanı olan işadamlarına sesleniyorum. Lütfen kağıt toplayan Kibar Amca’yı örnek alın. O elinden gelen her şeyi verdi. İmkanı olup da vermeyen ve seyreden arkadaşlara sesleniyorum; bugün Samsunpor’un kara günü, aynen kazada olduğu gibi. Lütfen Samsunsporumuza el atalım. İnşallah Samsunsporumuzu ihtişamlı günlerine tekrar geri getirelim diyorum” diye konuştu.

TARAFTARLAR GRUBU VALİ KAYMAK’A TEŞEKKÜE ETTİ
Samsunspor taraftarı alkışlar eşliğinde Vali Osman Kaymak adına slogan atarak tezahürat yapıp, sevgi gösterisinde bulundu. Vali ile hatıra fotoğrafı çektiren taraftar grubu Samsunspor’un bu zor gününde yardım kampanyası başlatarak Samsunspor’a sahip çıkan Sayın Valimize minnettar olduklarını belirterek, teşekkür ettiler.  Programa ayrıca, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Gençlik Hizmetleri ve  Spor İl Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Okul Müdürleri, Samsunspor teknik ekip ve futbolcular, Samsunspor taraftarları ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ