Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

TEKKEKÖY İLÇESİ KAN VEREME DE REKORA KOŞTU!

Tekkeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yalçınkaya,” Kızılay Orta Karadeniz Bölge Müdürlüğü çalışma sahasındaki il ve ilçelerde, bir günde alınan kan bağışı sayısı bölgede seyreden olumsuz hava koşullarına rağmen ilçemizde yaşayan 4 yüz 49 kışı tarafından verilen kan başı ile yeni bir rekor daha imza attık “dedi. 

TEKKEKÖY İLÇESİ KAN VEREME DE REKORA KOŞTU!

Tekkeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde ve ayrıca Tekkeköy  Kaymakamlığı  ile Tekkeköy Belediyesi işbirliğiyle yeni bir kan bağışı kampanyasının düzenlendiğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yalçınkaya,” Tekkeköy Kan Veriyor; Rekora Koşuyor’ adıyla kampanyayı Tekkeköy Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni aynı zamanda da madalyalı kan bağışçısı Mevlüt Yamaç ve Fen Teknoloji Öğretmeni Ramazan Karaca organize etti “dedi.

‘KAN BAĞISINDA YENİ BİR REKOR DAHA KIRDIK’
Tekkeköy halkının yoğun bir şekilde katılım sağlandığı kan bağısı kampanyası Tekkeköy Ortaokulunun spor salonunda gerçekleştiğini ifade eden Müdür Yalçınkaya,”  Dokuz saat boyunca aralıksız tam kadro çalışarak kan bağışlarını kabul eden Kızılay ekipleri günün sonunda yeni rekoru müjdeledi. Daha önce 411 ile Ayvacık İlçesinde olan bağış rekoru Tekkeköy İlçesine geçmiş oldu. Kış aylarında Kızılay’ın kan stoklarının düşüş gösterdiği ve kan ihtiyacının arttığı düşünüldüğünde gerçekleştirdiğimiz çalışmanın ne kadar önemli olduğu ortadadır “diye konuştu.

‘İLÇEMİZDE KAN BAĞISI KAMPAYASI DEVAM EDEÇEK’
Toplanan kanlar, yüzlerce hastaya umut olacağını vurgulayan Müdür Yalçınkaya,” Yüzlerce hasta yakınını mutlu edecektir. Kan bağışı sürekliliği olması gereken bir davranıştır. Umarız bu kampanyaya katılan gönüllü velilerimiz Kızılay’ın birer kan gönüllüsü olarak bağışlarına devam ederler ve umarız eğitim kurumları olarak belli bir misyonu olan bizler, bu tür sosyal sorumluluk projelerinde, bilimsel sanatsal ve sportif faaliyetlerde tatlı bir rekabetle yarışmaya devam ederiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum “şeklinde konuştu.
Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ