Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

NİTELİKLİ İŞ GÜCÜ YETİŞTİRMEK İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

Bafra Belediyesi ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Bafra Hizmet Merkezi Müdürlüğü ile Bafra Milli Eğitim Müdürlüğü arasında nitelikli eleman yetiştirmek amacıyla kurslar açılması için protokol imzalandı.

NİTELİKLİ İŞ GÜCÜ YETİŞTİRMEK İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

Bafra Belediyesi ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Bafra Hizmet Merkezi Müdürlüğü  ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında etkin şekilde işleyen bir işbirliği tesis ederek, mesleki eğitim ve tecrübe kazandırılma çalışmaları yapılması ve nihayetinde iş arayanların istihdam edilmelerinin ve işverenlerin ihtiyaç duydukları nitelikli iş gücünün temin edilmesinin sağlanması maksadıyla işbirliği kurulması amacına yönelik adım attı. Bu kapsamda ilgili taraflar bir protokol imzalayarak projenin hayata geçmesini sağladı. Daha önce de birçok kursiyer yetiştirerek nitelikli iş gücü kazandıran bu projelere bir yenisi daha eklenmiş oldu.

BİRER KONUŞMA YAPTILAR
Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, bu protokolle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü nezdinde Halk Eğitim Merkezi ile ihtiyaçlar ve imkanlar dikkate alınarak belirli sürelerle ihtiyaç duyulan alanlarda Mesleki Eğitim Kursları açılacağını söyledi. Ayrıca Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Bafra Hizmet Merkezi Müdürü Yakup Ergenli ise tüm bu çalışmaların Bafra Belediyesi, Bafra İşkur Hizmet Merkezi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütüleceğini belirterek açılacak bu kurslarda kursiyerlerin cep harçlıklarının ve genel sağlık sigortası giderlerinin karşılanacağını belirtti İlçe Milli Eğitim Müdürü M. Ali Katipoğlu ise kurs düzenlenecek alanların belirlenip kısa süre içerisinde kurslara başlanacağını ifade ederek katılımcı kursiyerlere  başarılar diledi.

Kursiyerlere konu hakkında bilginin ilerleyen zamanlarda duyurulacağı belirtilerek ve Bafra İşkur Hizmet Merkezi ile irtibatlı olmaları istendi.
Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ