Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

KAVAK TEKSTİLDE MARKA OLDU

Bölgenin en büyük tekstil fabrikası olan Novak Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Haldun Boz Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu’nu makamında ziyaret etti.

KAVAK TEKSTİLDE MARKA OLDU

Kavak’ta faaliyet gösteren ve imalatta 4 yüz kişi çalıştıran Novak Tekstil Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Haldun Boz Fabrikalarını büyüme kararı alıklarını müjdesini verdi.

‘BÜYÜTTÜKTEN SONRA İLK ETAPTA 6 YÜZ KİŞİ ÇALIŞACAK’
Kavak Belediyesi desteği ile fabrikanın yerinin büyüyeceğinin belirten Novak Tekstil Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Haldun Boz ,“Kavak Belediye Başkanımız ile daha önce yaptığımız görüşmeler meyvesini vermeye başladı. Belediyemizin desteği ile üretim kapasitemizi artırıyoruz. Haliyle Kavak’ta faaliyet gösteren fabrikamız daha fazla işçi çalıştırarak ilçedeki iş istihdama katkıda bulunarak büyüyor. Şuan da 4 yüz personel ile bölgenin en büyük fabrikası olan Novak tekstil fabrikası çalışma alanını büyüttükten sonra ilk etapta 6 yüz kişi çalıştıracak. Kavak’ta faaliyet göstermekten ve Kavaklı vatandaşlarımızın elinden çıkan imalatla Dünya’ya üretim yapmaktan çok mutluyum. Kavak’tan Dünya’ya ihracat ile açılan fabrikamıza gösterdikleri ilgi ve desteklerinden dolayı Belediye Başkanımız Sayın İbrahim Sarıcaoğlu’na çok teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

‘İŞSİZLİK İLE HER ALANDA MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK’
Göreve geldiği günden bu yana Kavak’ta ki işsizliği bitirmek için ciddi projelere imza atan Başkan Sarıcaoğlu, “İşsizlik ile çok geniş çaplı çalışmalarımız oldu ve bu alandaki mücadelelerimizin meyvesini almaya başladık. İlçemizde anons ile işçi arar duruma geldik. Türkiye’de işsizliği yenen ilçe olarak anılmanın gururunu tüm Kavaklılar olarak yaşıyor ve hissediyoruz. Kavak işsizlik yüzünden göç verdi. Rabbime şükürler olsun ki göçü tersine çevirmek adına verdiğimiz projemiz ilçemizdeki yatırımcılarında sayesinde faydasını göstermeye başladı. Kavak artık göç alan bir ilçe konumunda” dedi.

‘ÜRETİM VE İMALATA DESTEĞİMİZ HER ZAMAN OLACAK’
Novak tekstil fabrikamız ilçemizin en fazla eleman çalıştıran fabrikası haline geldiğini hatırlatan Başkan Sarıcaoğlu, “Aslında ilçemizden daha fazla personelle daha fazla üretim yapmak düşüncesi ile fabrika yerinin küçük geldiğini ve daha fazla büyüyerek daha fazla eleman çalıştırmak istediklerini belirttiler. Önceki toplantılarımızda verdiğimiz sözümüzü tuttuk ve Tekstil Fabrikasının yerinin büyümesi için Belediye olarak desteğimizi verdik. İlk etap için çalışan personel sayısı 6 yüze çıkarılacak daha sonraki dönemlerde bu sayı zamanla çok daha fazla olacak. Novak Tekstil fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Haldun Boz Bey’e ziyaretlerinden ve ilçemize yapmış olduğu bu önemli yatırımdan dolayı şahsım ve tüm Kavaklı hemşerilerimin adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ