Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

ÖĞRENCİLER BAFRA GAZETECİLER DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ

Özel Bafra Koleji İlköğretim Kurumu 1-A Birinci sınıf öğrencileri Öğretmenleri Salim Kartal refakatin de Bafra Gazeteciler Derneğini ziyaret ederek, Başkan İbrahim Alaçamlı’ ya çiçek taktim ettiler.

ÖĞRENCİLER BAFRA GAZETECİLER DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ

Ziyarette bir konuşma yapan Gazeteciler Derneği Başkanı İbrahim Alaçamlı; “Özel Bafra Koleji İlköğretim Kurumu 1-A sınıfı öğrencilerine ve öğretmenleri Salim Kartal’a teşekkür ediyoruz.” dedi.

Öğrencilerin sorularını da cevaplayan İbrahim Alaçamlı, sorulan sorular karşısında zaman zaman zorlandı.

Öğrenciler Başkan Alaçamlı’ ya “Haber yaparken araştırma yapıyor musunuz?” diye sordular.

Alaçamlı ise; “Haberi yaparken iyi araştırmak lazım, Yalan haber değil, hep doğruları yazmak gazetecilerin görevidir.” ifadelerini kullandı.

Alaçamlı öğrencilere hitaben şöyle devam etti; “Burası gazeteciler Derneği. Biz burada istişareler ve arkadaşlarımız ile toplantılar yapıyoruz. Meslekte kaç yıldır çalışıyorsunuz dediniz. 38 Yıldır Gazetecilik yapıyorum. 2002 Yılından bu yana da Bafra Gazeteciler Derneği Başkanıyım. Yaptığımız haberler ile Bafra’da olan gelişmeleri okuyucularımıza duyuruyoruz.  Vatandaşlarımızı bilinçlendiriyoruz. Dahası vatandaşla devlet arasında iyisiyle kötüsüyle bir köprü görevi görüyoruz.” dedi.

Öğrenciler Alaçamlı’ ya nasıl haber yapıyorsunuz sorusunu yönelttiler.

Alaçamlı sorulan bu soruya da şöyle cevap verdi; “ Söz uçar yazılan yazılar kalır. Her ne kadar internet haberciliği yapıyor sakta, Gazete çok önemlidir. Gazetelerin ve dergilerin her devir de kimliği, güzelliği vardır. Siz gazete ve dergi okumaya devam edin. Dünyadan haberdar olmanız için günde en az bir gazete okumalısınız.” dedi.

Öğrenciler Gazetecilik mesleği hakkında sordukları sorularla keyifli dakikalar geçirdiler.

BAŞKAN YARDIMCILARI DA HAZIR BULUNDU!

Öğrencilerin ziyaretin de Bafra Gazeteciler Derneği Başkan Yardımcıları Adem Dilek, Harun Şen, HABER55 Dergisi ve www.bafrahavadis.com Editörü Cemal İlhan, HABEREKO Haber sitesi Sahibi Çağatay Yıldırım Durmuş’ da hazır bulundu.

ÖĞRENCİLERE İKRAMLARDA BULUNDU

Öte yandan ziyarete gelen 23 öğrenciye çeşitli hediyeler taktim edildi.  Öğrenciler hem ziyaretten son derece memnun oldular hem de aldıkları hediyelere çok sevindiler.

HABER: CEMAL İLHAN

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ