Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAŞKAN YILMAZ: ‘TEK HEDEFİMİZ SAMSUN’UN İHRACATINI ARTTIRMAK’

Meclis üyelerine Samsun Lojistik Merkezini tanıttan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Tek Hedefimiz Samsun’un İhracatını Arttırmak  ve bunun içinde 7/24 saat çalışıyoruz “dedi. 

BAŞKAN YILMAZ: ‘TEK HEDEFİMİZ SAMSUN’UN İHRACATINI ARTTIRMAK’

Meclis üyeleri ile birlikte Tekkeköy ilçesinde bulunan Lojistik Merkezini ziyaret eden Başkan Yılmaz, Lojistik Merkez hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi.

ULUSLARARASI TİCARET KAZAN KAZANA DAYANIYOR
Samsun Lojistik Merkezinin başta Samsun olmak üzere tüm Türkiye’de ekonomik kalkınmaya büyük katkı sağlayacağını belirten Başkan Yılmaz, “Deniz, hava, kara ve demiryolunun kesiştiği çok nadir noktalardan birisi olan Samsunumuzda ticareti kalkındıracak bir işe imza artık. Şehir olarak bir kalkınma stratejimiz var. Türkiye’nin güneyinde Mersin Lojistik Merkezi yer alıyor. Biz de kuzeyde de böyle bir merkezin eksikliğini hissediyorduk. Samsun Lojistik Merkezi için 50 milyon TL harcadık. Uluslararası ticaret kazan kazana dayanıyor. Samsunumuzun ticaret hacmini genişletmeye çalışıyoruz. Şu sıralar tek hedefimiz Samsun’da ihracatı arttırmak. Bu merkez bunun için kuruldu”diye konuştu.

SİZLERE BURANIN SON HALİNİ GÖSTERMEK İSTEDİM
Sanayicinin, üreticinin ve ticaret erbabının ardiyesi burası olacağını açıklayan Başkan Yılmaz,” Samsunumuz için böyle bir projeye imza atmış olmaktan çok mutluyuz. Bu mutluluğumuzu paylaşmak için sizlere buranın son halini göstermek istedim. Buranın son durumundan bahsetmek gerekirse, bir taraftan lojistik depolar içerisinde yer kiralayacak olan kurum ve kuruluşlar ile görüşmeler başladı. Şu anda ufak tefek işlemler kaldı. Ben inanıyorum ki Nisan 2018’de burası faaliyete başlayacak. Böylece Samsun bir büyük lojistik depolama merkezine sahip olmuş olacak. Şehrimizin ekonomisine çok büyük katkı sağlayacak” dedi.
Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ